Další den, další ústup ČSSD. Zimola s Hamáčkem své straně vykopali politický hrob

Předseda ČSSD Jan Hamáček a statutární místopředseda Jiří Zimola | FOTO: ČSSD

Je to taková tradice posledních dní. ČSSD ustupuje tak, jak straně diktuje Miloš Zeman, Andrej Babiš a komunisté. Dnes na „vládnutí“ natěšení sociální demokraté definitivně rezignovali na to, za čím si stáli. Na tom, že jejich ministr zahraničí bude Miroslav Poche. Hamáček se Zimolou Pocheho hodili přes palubu.

Fakt, že Hamáček mluví o jakémsi nátlaku na Babiše, který prý vedl k tomu, že Pocheho na seznam navrhovaných ministrů nakonec napsal, je nic. Napsal ho tam s tím, že věděl, že ho Zeman nejmenuje, i když ho jmenovat musí. A Hamáček a spol. tohle všechno ví.

Jan Hamáček a Jiří Zimola předvádějí politiku ústupků. Tohle není žádné vyjednávání, žádný kompromis. Komunisté, Babiš a Zeman jim prostě jednoho ministra zakázali, aby jim ukázali, kdo skutečně vládne. A to se povedlo. Hamáček se Zimolou se nezmohli na nic. Preference jejich strany zaslouženě padají.

Babiš odmítá řešit dnešní nápad ČSSD týkající se kompetenční žaloby na Zemana, kterou zmínil sociální demokrat Chvojka. Babiš jen suše konstatoval, že k tomu nevidí důvod.

Velmi humorný bude okamžik, kdy Hamáčkem naoko řízené ministerstvo zahraničí povede reálně Poche z pozice náměstka – protože to jim Zeman s Babišem povolí. Jistojistě budou tuto operaci sociální demokraté vydávat za vítězství. Přitom to bude krajně nedůstojný způsob fungování. Babiš se Zemanem a Filipem budou sedět v Lánech u kafíčka, krájet rakvičku nebo věneček a budou se smát a smát.

ČSSD couvá tak, že už zády dávno narazila na zeď. Janu Hamáčkovi a Jiřímu Zimolovi se povedlo vykopat své straně politický hrob. Upnutí na Zemana nemá budoucnost. Babiš je zadupe. ČSSD je v potupné roli.

Není zde článek celý?