Erdoganův mluvčí navrhl americkému kongresmanovi, aby držel hubu

Tiskový mluvčí tureckého prezidenta İbrahim Kalın prohlásil, že Recep Tayyip Erdoğan nepotřebuje blahopřání od předního demokrata ve výboru pro rozvědku Sněmovny reprezentantů USA Adama Schiffa, a navrhl mu, aby držel hubu.

Odpověděl tak na Schiffův tweet, v němž ten navrhoval, aby Erdoganovi neblahopřáli k vítězství v prezidentských volbách, neboť toto vítězství bylo možné pouze „cestou zničení opozice, zatýkání, násilí a potlačování svobody tisku“.

„Prezident Erdogan samozřejmě nepotřebuje vaše blahopřání, Adame Schiffe. Turecký národ se vyjádřil. Měl byste držet hubu,“ napsal Kalın.

V Turecku se 24. června konaly předčasné prezidentské a parlamentní volby. Soupeři současného prezidenta Erdogana z vládnoucí Stranu spravedlnosti a rozvoje byli Muharrem Ince za hlavní opoziční Národně-republikánskou stranu, Selahattin Demirtaş za prokurdskou Stranu demokracie národů, Meral Akşenerová za Dobrou stranu, Temel Karamollaoğlu za Stranu štěstí a Dogu Perincek za stranu Vlast.

Podle výsledků zpracování 99,9 % volebních lístků zvítězil Erdogan s 52,6 %, jeho hlavní soupeř Ince získal 30,6 %, Demirtaş — 8,4 %, Akşenerová — 7,3 %, Karamollaoğlu — 0,9 %, Perincek — 0,2%.


Není zde článek celý?