EU odhalila plány na „drastické“ snížení financování pro vlastenecké východní národy

Vlastenecké země visegrádské čtyřky na východě budou mít své regionální financování z Bruselu o čtvrtinu snížené na základě nových rozpočtových předpisů Evropské unie, které odměňují přijímání migrantů ze třetích zemí.

Evropská komise předložila návrh rozpočtu na období 2021 – 2027, který navrhuje to, co Nová Evropa označuje za „drastické“ škrty v kohézních fondech do střední Evropy, přičemž Polsko, Maďarska a Česká republika budou mít redukci o 25 procent.

Tyto plány by znamenaly, že Brusel posune kritéria pro přidělení 373 miliard EUR – které jsou zaměřené na posílení ekonomik chudších zemí – od HDP na obyvatele na takzvané evropské „hodnoty“, včetně migrace a politiky životního prostředí.

Polský ministr pro evropské záležitosti Konrad Szymański prohlásil, že vláda odmítne všechny pokusy o „rozpočtovou revoluci“ a řekl deníku Politico: „Jsme připraveni hledat kompromis, ale se Střední Evropou by mělo být zacházeno spravedlivě.“

Země, které se ocitnou v rámci rozpočtových plánů po roce 2020 jako vítězové, zahrnují Itálii, Řecko a Španělsko, které hostí obrovské množství přistěhovalců, kteří překonali hranice kontinentu a hledají lepší život.

Vysocí představitelé EU opakovaně trvali na tom, že každý národ v Evropě musí souhlasit s tím, aby umožnil velkému počtu migrantů ze třetích zemí usadit se v jejich zemi  s tím, že je to hlavní rys náležející k členství v bloku.

Oponenti východoevropského odporu následovat takzvané multikulturní kroky svých západních sousedů, německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron, oba dříve navrhli, že rozdělování finančních prostředků EU by mělo být spojeno s počtem žadatelů o azyl, které země ubytuje.

Jen několik dní před šokujícím odmítnutím populistické koaliční vlády italským prezidentem Sergiem Mattarellem, která byla podpořena voliči, komisař EU pro migraci Dimitris Avramopoulos řekl, že je přesvědčen, že hranice Itálie zůstanou otevřené i přes odmítnutí masové migrace ve volbách.

Bez ohledu na všeobecný hněv, který pocítili Italové při pokračujících příjezdech stovek tisíc Afričanů, uvedl, že migrační politika země „bude pokračovat po cestě, po které šla doposud“ a trval na tom, že Itálie musí i nadále hrát „velmi důležitou roli v Evropě“, jako vstupní bod pro světové migranty.

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Angela Merkelová a Emmanuel Macron Foto: Reuters)

Není zde článek celý?