Fotky australských vojáků s nacistickou vlajkou vyvolaly skandál (FOTO)

Fotografie nacistické vlajky na australském vojenském vozidle v Afghánistánu, které unikly na internet, odsoudil nejen premiér Austrálie Malcolm Turnbull, ale také židovská komunita. Ministerstvo obrany tvrdí, že vojáci byli potrestáni.

Australští vojáci byli zachyceni s nacistickou vlajkou na jejich vozidle v Afghánistánu v roce 2007. Austrálie tehdy vyslala své jednotky jako součást vojenské mise NATO. Informovalo o tom ABC a zveřejnilo exkluzivní fotografii z incidentu.

​Uvádí se, že tento záběr je jedním z několika fotografií, které byly údajně rozesílány mezi vojenským personálem. Kromě toho dva zdroje z obrany odhalily identitu australského vojáka, který s sebou vlajku vzal. Jméno osoby nebylo zveřejněno.

Jeden z vojenských zdrojů řekl ABC, že „nacistická paráda“ trvala delší dobu, ale byla jenom žertem, ne vyjádřením podpory neonacismu. Australský premiér Malcolm Turnbull ovšem prohlásil, že tato akce je „zcela a naprosto nepřijatelná“.

„V roce 2007 o incidentu bylo hlášeno [úředníkům] a vlajka byla zjevně odstraněna a účastníci byli potrestáni,“ řekl premiér novinářům. „Ale tento incident byl velice špatný… Bylo to naprosto špatné a jejich velitelé přijali opatření včas.“

Australské ministerstvo obrany poznamenalo, že po incidentu byla červená vlajka se svastikou zničena.


Není zde článek celý?