Hádka žen ve sněmovně: Šlechtová se prý cítí jako žákyně první třídy

Jako žákyně první třídy základní školy se podle svých slov cítí ministryně obrany Karla Šlechtová z ANO.  Výrok pronesla v poslanecké sněmovně v hádce s Janou Černochovou (ODS). Ministryni obrany se nelíbilo, že jí Černochová kritizuje.

Předsedkyně výboru pro obranu Jana Černochová kritizovala Šlechtovou, že nepodala informace o zamýšlené zahraniční misi našich vojáků v Libanonu. Na to ministryně obrany řekla, že na výboru pro obranu si prý vždy připadá jako zástupkyně první třídy základní školy.

Jana Černochová jí odvětila, že výbor Šlechtovou nezesměšňuje, sama to činí dostatečně. A uvedla příklady, kdy Šlechtová řekla, že legionáři bojovali proti Hitlerovi, nebo nedávnou ostudu spojenou s fotografií pudla, kterého paní ministryně posadila na hrob neznámého vojína na Vítkově.

A tak nezbývá nic jiného, než dopuručit Karle Šlechtové demisi z demise ve které se nachází. Opakovaně dokázala, že není pro svěžřené ministertsvo dostatečně kompetentní. Pokud navíc sama příznává, že se před výborem pro obranu cítí jako v první třídě, je to na pováženou.

Odchod jí stejně nemine, i když si to sama asi odmítá připustit. Odejde. Babiš už jí nechce ve vládě. Složku Šlechtová už předal k profesní likvidaci na oddělení diskreditace a účelovky, tedy do Lidových novin a Mf Dnes. Třeba Helena Válková by mohla vyprávět.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?