Hlavní česká média zprávy o protestech zamlčela či potlačila. Jediná ČT informovala svobodně

Lucie Borhyová, moderátorka TV NOVA. | FOTO: ČTK

Nejsilnější česká televize TV NOVA v úterním hlavním zpravodajství informace o masových protivládních protestech zamlčela. Na prvním místě se dlouhé minuty věnovala zhoršení dostupnosti hypoték a pražské srážce tramvaje s chodcem.

Přitom centrum Prahy i dalších měst včera zažilo mnohatisícové demonstrace proti trestně stíhanému premiérovi Andreji Babišovi, který byl navíc agentem Státní bezpečnosti. Protesty organizovala skupina aktivistů, zejména studentů, známá pod jménem petice Milion chvilek pro demokracii.

Druhá nejsilnější televize TV PRIMA odvysílala pouze stručnou informaci bez reportáže.

Z televizních stanic pouze veřejnoprávní Česká televize zařadila do Událostí podrobnou reportáž z Václavského náměstí a z několika dalších českých a moravských měst, kde vesměs všude demonstrovaly početné davy občanů.

Nejsilnější české deníky rovněž informaci o protestech maximálně utlumily. Nejčtenější deník BLESK miliardáře Daniela Křetínského informaci zamlčel úplně. Nepřinesl o protestech ani řádku, což je zvláště bizarní vzhledem k tomu, že se prostesty konaly zhruba na dvou stech míst po celé České republice, tedy i v maloměstech, kde BLESK obvykle představuje hlavní printové médium. Stejně tak regionální Deník miliardáře Marka Dospivy nepřinesl o protestech podrobnější zprávu, pouze stručnou zprávu v rubrice krátkých aktualit na straně tři.

Veřejnoprávní Český rozhlas, jehož generální ředitel Zavoral je známý svojí náklonností k hnutí ANO, informaci odbyl kusými informacemi, které se objevily jen v některých relacích. Až ve 21.00 odvysílal rozhlas zprávu o tom, že proti premiérovi Babišovi protestovaly tisíce lidí.

Babišova MF DNES zařadila sice na titulní stranu fotografii z pražské demonstrace, ale se zavádějícím titulkem, který se týká jednání ČSSD o účasti ve vládě.

O demonstraci informovala internetová média.

Pavel Safr Twitter Banner

Není zde článek celý?