Homosexuálové jsou postižení lidé, myslí si poslanec ANO. Šlechtová zuří

Lékařka z Olomouce Vendula Svobodová obeslala poslance, kteří nepodpořili návrh na uzákonění sňatků homosexuálních párů, aby je díky svým zkušenostem zkusila přesvědčit ke změně jejich názoru. Od poslance hnutí ANO Milana Brázdila se však dozvěděla, že je vlastně postižená a na manželství, nebo děti nemá právo.

Svobodová se s některými poslanci, včetně Brázdila chtěla sejít a objasnit jim, jak to v partnerství osob stejného pohlaví chodí, protože sama tak žije. Místo pochopení se ovšem dočkala nečekané reakce od lékaře a bývalého šéfa olomoucké záchranky.

„Můžeme se vidět, ale nemusíme. Já nejsem takový hňup, za kterého mne máte. Mimoni jsou mimo a já jsem, zůstávám a zůstanu nohama na zemi. Postižení lidé nemůžou být manželé a mít děti,“ napsal Brázdil v mailu, který zveřejnil server Olomoucká drbna.

A na svém názoru Brázdil trvá i po velké vlně kritiky, která se proti jeho výrokům zdvihla. S žádostí o omluvu se ozvala i bývalá ministryně obrany a poslancova spolustranice Karla Šlechtová, která prošla coming outem. „Nevycházím z údivu, opravdu poslanec za ANO řekl, že “postižení lidé nemůžou být manželé a mít děti”.??? “Postižení” míněno homosexualové. Doufám, že měl horečku a že jako poslanec volený voliči do Sněmovny se omluví celé gay komunitě,“ napsala exministryně na Twitter.

Brázdil však na výzvu Šlechtové nehodlá reagovat tak, jak by si představovala „Není za co (se omlouvat). Stejnopohlavní páry nemůžou mít své děti,“ řekl pro Seznam zprávy.

Olomoucký lékař však svými slovy jde proti politice ANO, které se rádo prezentuje jako hnutí, které homosexualitu nebere jako problém. Babišovci se třeba rádi ukazují na pochodu Prague Pride, který podle některých informací podporují i finančně.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?