Hrozba pro pěchotu. Nakolik je děsivý nový ruský granátomet?

V ruské armádě provádějí zkoušky nového automatického komplexu AGS 40 Balkan. Testovat zbraň budou nejméně jeden rok.

Granátomet Balkan má kalibr 40 milimetrů, což značně zvyšuje ho efektivitu dálkové střelby ve srovnání s předchozími modely.

V průběhu testů a taktických cvičení s bojovými střelbami vojáci zkontrolují granátomet za různých klimatických podmínek. Není vyloučeno, že tyto granátomety přijmou do výzbroje jako součást doplňkového ozbrojení obrněné techniky.

Konstrukce AGS 40 dovoluje možnost střílet dávkami po pěti či deseti výstřelech a také bez zastávky zcela do vyčerpání munice. Pálit je možné přímo nebo po balistické trajektorii. Rychlost střelby činí 400 výstřelů za minutu. Granáty jsou umístěny v krabici na 20 výstřelů. AGS 40 má také rozkládací křeslo pro střelce.

Hlavní redaktor časopisu Arsenal Otěčestva Viktor Murachovskij zdůrazňuje: „Automatické granátomety jsou velmi efektivní v podmínkách města. Dnes například na záběrech ze Sýrie je možné zpozorovat nejen granátomety na útočných puškách, ale i stojánkové a sovětské. Jsou pohodlné tam, kde vojáci pěchoty jednají ve městě, v lese, v horách atd. Za takových podmínek je nutné, abyste měli kalibr, který by dovoloval střílet na nepřítele ve vzdálenosti přímé viditelnosti.“


Není zde článek celý?