Itálie předvolala francouzského velvyslance po obvinění Macrona

Italský ministr zahraničí Enzo Moavero Milanesi předvolal francouzského velvyslance po prohlášení prezidenta Emmanuela Macrona, který řekl, že Itálie je nezodpovědná, protože odmítá přijmout loď Aquarius s migranty. Je to uvedeno v prohlášení italského ministerstva.

„Po včerejším prohlášení Paříže ohledně situace s Aquarius ministr zahraničních věcí Enzo Moavero Milanesi předvolal velvyslance Francie v Itálii na ministerstvo zahraničí,“ bylo uvedeno v prohlášení italského ministerstva ve středu ráno.

V úterý francouzský prezident Emmanuel Macron obvinil Itálii z „cynismu a nezodpovědnosti“, protože Řím odmítl přijmout loď s 600 migranty na palubě. Driftující v oblasti Středozemního moře loď zachránila německá pobočka nevládní organizace SOS Mediterranee. Španělsko po odmítnutí Itálie a Malty dovolila lodi přistát ve Valencii.

Italská vláda odpověděla na francouzskou kritiku a prohlásila, že nehodlá poslouchat „pokrytecké lekce od zemí, které raději odvracejí hlavy od tématu migrační krize“.


Není zde článek celý?