Kličko pohrozil Naftogazu soudem

Kyjevský starosta Vitalij Kličko se hodlá soudit s národní akciovou společností Naftogaz Ukrajiny kvůli zastavení přísunu horké vody do tří tisíc domů v ukrajinské metropoli. Informovala o tom politikova tisková služba.

Společnost Naftogaz Ukrajiny předtím prohlásila, že nehodlá uzavřít smlouvu na dodávku plynu komunálnímu podniku Kyjevteploenergo, dokud město nezaplatí staré dluhy. Kyjevská městská rada vyzvala Naftogaz, aby okamžitě obnovil zásobování horkou vodou, jinak mu budou odpojeny komunikace.

„Společnost Naftogaz se bohužel rozhodla vydírat Kyjevany. Odpojili plyn do zaplacení dluhu Kyjevenergo. Můj postoj je jasný. Tuto situaci musíme řešit u soudu. Kyjevané nesmějí být rukojmí této situace. Na soud jsme připraveni. Máme ale klíčový požadavek. Vraťte lidem plyn,“ cituje Klička jeho tisková služba.

Starosta rovněž sdělil, že Kyjev nemůže převzít dluhy soukromé společnosti, jež se hromadily léta. Dodal, že část dluhu tvoří pokuty a penále, které nemá z čeho zaplatit.

Kličko připomněl, že se již vede soudní spor ohledně části dluhu a město nemá právo vzít na sebe dluhy, jejichž přesná částka nebyla stanovena.


Není zde článek celý?