Komunisté diktují Babišovi: Zdanit církve a mlčet o misi NATO v Pobaltí

Předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik v neděli v České televizi vyslal Babišově vládě jasný vzkaz, za jakých podmínek bude KSČM tolerovat jeho novou vládu.

Pokud se hnutí ANO a ČSSD nezavážou, že budou ve Sněmovně hlasovat pro zdanění náhrad církevních restitucí, komunisté nepodpoří jejich případnou menšinovou vládu. Je to striktní podmínka.

Komunisté už dříve podmiňovali vznik vlády neposilováním zahraničních misí ČR. Podle Kováčika hnutí ANO a ČSSD prý ustoupí komunistům ve vysílání českých vojáků na ty zahraniční mise, se kterými komunisté nesouhlasí. A nebo o nich alespoň bude vláda mlčet. Z programového prohlášení by podle Kováčika mělo totiž vypadnout ustanovení, že Česká republika bude vysílat své vojáky do Pobaltí. Kováčik sdělil, že účast na misích se „bude změkčovat“.

Jinými slovy, pro komunisty je hlavní okrást církve. O to jim jde na prvním místě. Chtějí to udělat tím, že náhrada jimi ukradeného majetku bude zdaněna. Zřejmý rozpor s ústavou pak bude muset řešit ústavní soud. O závazcích vlády vůči NATO stačí mlčet a nedávat do programového prohlášení, že by se snad čeští vojáci mohli cvičit na obranu před Ruskem, a to u ruských hranic. Tedy v místech, které jsou nejohroženější a kde právě na druhé straně hranice ruská armáda nacvičuje útočné operace.

Babiš jistě na tyto podmínky přistoupí. Majetek církví je mu lhostejný, natož za jakých okolností o něj církve přišly. Takže je ruka v rukávě.

Pavel Safr Twitter Banner

Není zde článek celý?