Komunisté jsou ohledně podpory vládě tajemní

Komunisté jednají a jednají a tváří se, že nevědí, jestli Andreji Babišovi dopřát důvěru. Třeba to ale opravdu nevědí a nebo jsou vnitřně rozděleni, což je dost dobře možné. V každém případě je jisté, že to bude něco za něco.

Poslanec Jiří Dolejš řekl, že komunisté požadují, aby jejich sedm priorit bylo zabezpečeno závazkem v toleranční smlouvě. „Protože sliby se slibují, blázni se radují. Je potřeba vědět, jak se bude postupovat od obecného ke konkrétnímu řešení.“ poznamenal.

KSČM chce například prosadit předpis o obecném referendu, zvyšovat minimální mzdu, zdanit církevní restituce a chránit přírodní bohatství ČR tak, že by vodní zdroje přešly do vlastnictví státu, krajů a obcí, či ochranou těžebních ložisek před „zcizením do zahraničních rukou“.

Jak se zachovají při hlasování? Dolejš se tváří starostlivě: „Jenom odejít ze sálu a snížit kvorum dává poměrně dramatický vyděračský potenciál jednotlivcům zejména ze strany sociální demokracie nebo by mohlo přitáhnout k jednacímu stolu ještě pana (předsedu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia) Okamuru a jeho stranu, což si nemyslím, že by bylo šťastné.“

Zatím tedy mají vyděračský potenciál především komunisté. Je to ovšem risk. Kdyby byla Babišova vláda velmi neoblíbená, což se při její nekvalifikovanosti může snadno stát, komunisty by to před podzimními volbami mohlo poškodit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?