Komunisté jsou pro spolupráci se spojenci. Ovšem s těmi jejich

Soudruh StanislavGrospič (KSČM) v tom má pořád zmatek. K navýšení naší účasti na misi NATO v Pobaltí řekl v ČT: „Nechceme, aby se něco takového v budoucnosti opakovalo a aby bez mandátu Rady bezpečnosti OSN docházelo k dalšímu průběžnému navyšování účasti v těchto misích v Pobaltí, v Afghánistánu a v Mali,“ řekl v Interview ČT24. „Budeme chtít záruky, a pokud k tomu bude vhodný prostor, aby se některé mise ukončily, nebo aby se v nich aspoň výrazně snížila účast.“

Předně není jasné, proč by mělo být pár spojeneckých vojáků a to ve spojeneckých zemích nějaké téma pro Radu bezpečnosti. Pan soudruh poslanec nějak nemá přehled. Kromě toho se chová, jako by šlo o nějakou anexi, ale od toho jsou tady jiní. Třeba Moskva, která vyslala vojáky na ukrajinské území a má je tam dodnes. Jistě, oficiálně je na východní Ukrajině nemá, jsou tam „na dovolené“ Pak by je ale měli v Rusku nejspíš zavřít, protože není zvykem, že občan jede na dovolenou do ciziny a po někom tam střílí.

Grospič a ostatní komunisté a s nimi okamurovci ovšem považují NATO za zlý pakt a Evropskou unii za žalář národů, takže z jejich pohledu to nejsou „naši“ a nejsme společně „my“. To chápeme, proč by se nedemokratickým činovníkům měli spojenci líbit, když sami sympatizují spíše s různými autoritativními a totalitními režimy.

Proč to dělají? Čekají snad na to, že kdyby se změnily poměry, zbudou na ně, až sem dorazí dost „občanů na dovolené“, nějaké trafiky? Aby se nepřepočítali. Když nacisté okupovali Československo, tak čeští fašisté utřeli. Okupant si našel vlastní kádry. Nebo je v tom nostalgie po mládí? Tak s pocity se nedá bojovat, asi by to chtělo nějakou terapii, když někdo není schopen žít v přítomnosti.

Pana Babiše ale skutečně upřímně litujeme. Chtěl by mít vládu, chtěl by být vážen v Evropě a jeho vládnutí má viset na takovýchto pochybných existencích za zády. Zavaří si to sobě a nám taky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?