Komunisté se na zadní stavět nebudou. Za trochu moci odsouhlasí Babišovi vše

Dalo se čekat, že novodobí bolševici nakonec přistoupí na jakékoliv programové prohlášení a zvednou ruku pro novou vládu Andreje Babiše. Zatím se sice u několika bodů cukali, ale vždy šlo jen o výhrůžky, které nenásledovaly činy. Nyní dokonce šéf poslanců KSČM Pavel Kováčik přiznává, že na velké akce není čas.

Jak výrazný komunista upozornil pro Novinky.cz, je jasné, že za podporu Babišově vládě budou chtít kontrolní funkce. Ty už mají podle spekulací, které proběhly médii před pár týdny, dávno domluveny, a proto teď mohou hrát divadlo o neústupných politicích, kteří ze svých požadavků neuhnou.

Situace je ovšem zcela odlišná a komunisté naopak ustupují ze všeho, za čím si tak hlasitě stáli. Nejdříve jim vadily všechny vojenské zahraniční mise, později se pokyn z Ruska zkonkretizoval pouze na odboj proti těm v Pobaltí. To však nemohl Andrej Babiš dopustit, protože by mu to v Evropě neudělalo dobrou reklamu a ta je pro designovaného premiéra jednou z nejdůležitějších věcí.

Naši vojáci tak budou sloužit i na území, které je pro Rusko velmi citlivé a nerado by tam akceptovalo jakoukoliv zahraniční účast. Někdo možná čekal, že Vojtěch Filip bude protestovat a rázně řekne, že za těchto okolností končí jednání KSČM o podpoře nově vznikajícímu kabinetu. V reálu se ovšem nestalo nic a komunisté dál počítají s tím, že pomohou Babišově vládě řídit naši zemi.

Dokládají to i Kováčikova slova. „Nejsme malé děti, nepostavíme se na hlavu, s naším volebním výsledkem už vůbec ne,“ přiznal šéf komunistických poslanců. Není divu, takovou šanci se opět dostat k moci nemusí bolševici dostat dalších mnoho let a je proto nutné udělat jakýkoliv ústupek, aby dosáhli svého cíle.

Není zde článek celý?