Kontroloři berňáku rozdali desetitisícové pokuty kvůli EET. Na poutích a u silnice

Ani prodejci na poutích neunikli kontrolorům Finanční správy. Podle informací úředníků polovina kontrolovaných prodejců nesplnila povinnost evidovat v systému EET. Informace o kontrolách poutí na Ostravsku poskytla Deníku mluvčí Finanční správy Petra Homolová.

„Finanční úřad kontroloval dodržování zákona u prodejců na poutích ve třech různých městech. Z toho dvě poutě navštívili kontroloři opakovaně, po oba víkendové dny. Ani udělená pokuta však některé prodejce neodradila od dalšího porušování povinností. Příkladem je pouťový prodejce, který byl kontrolou při porušování zákona přistižen o minulém víkendu hned dvakrát,“ uvedla mluvčí Petra Homolová.

Tím však kontroly nekončily. Úředníci berňáku se zaměřili také na prodejce zeleniny u silnic, u prpovozovatelů ubytovacích služeb, v hospodách i trafikách.

„V sobotu bylo zjištěno osm porušení zákona, uloženo pět příkazů na místě v celkové výši 23 tisíc korun, tři porušení pak budou řešena v přestupkovém řízení. V neděli pak bylo zjištěno sedm porušení zákona, uloženy čtyři pokuty na místě v celkové výši 14,5 tisíce korun a tři porušení budou řešena v přestupkovém řízení,“ popsala mluvčí Finanční správy.

Podnikatelé v mnoha oblastech čelí velkému tlaku Finanční a Celní správy. Zaměstnanci obou úřadů provádějí tisíce kontrol kvůli EET měsíčně. Samotný systém je pod trvalou kritikou živnostníků, ale také demokratické opozice. Přínos EET pro státní pokladnu je stále nejistý. Dopad systému pocítili nejvíce obyvatelé venkova. Zanikly totiž stovky vesnicích hospod a prodejen potravin.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?