Kvůli EET jsme zavřeli kavárnu, chlubí se úředníci. Dočkali se tvrdé reakce

Finanční správa hlásí velký úspěch. | FOTO: FB

Se zvláštním marketingem na sociálních sítích přišla Finanční správa. Pochlubila se, že uzavřela kavárnu v rušné části Prahy kvůli chybějící evidenci EET. Informaci úředníci doplnili dvěma fotografiemi. Na jedné je dáma nalévající kávu. Na druhé úředník Finanční správy.

Informace samozřejmě nezůstala bez ohlasu. Pod příspěvkem lidé čile diskutují. Ale asi ne tak, jak by úředníci berňáku chtěli. Všechny komentáře jsou totiž negativní a ostře kritizují Finanční správu a její zaměstnance. V některých ji i vulgárně napadají.

FBFinanční správa hlásí velký úspěch.

Největší ohlas má tento komentář: Zavřeli jste kavárnu, gratuluji. Jaké další uspesne kroky k nastartování ekonomiky chystáte?“

Mezi další patří například tento: „To nemyslíte vážně, že se ještě tímto chlubíte…?! Když tedy zavíráte takovou malou kavárničku, kdy konečně zkontrolujete Agrofert? Jo aha, pardon, šéf zakázal! Víte, překvapuje mě, jak si pořád úředníci myslí, že mohou všechno. Ono se také může stát, že lidem opravdu dojde trpělivost a nezůstane to pouze u pokojných demonstrací na náměstích…“

Téma EET je mezi podnikateli i zákazníky stále aktuální. Podnikatelé jsou pod přísným dohledem státu. Kontroly na ně chodí nejen z Finanční správy, ale také Celní správa, která rovněž pravidelně hlásí uzavřené obchody a další provozovny. Podnikatelům vadí nejen samotný systém, ale také jeho součást, loterie Účtenkovka, ve které vzorní sběrači účtenek získávají miliony koruny vybraných z daní oněch podnikatelů. Za EET stojí Andrej Babiš a Alena Schillerová.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?