Média: Pentagon chce modernizovat letadlo soudného dne

Ministerstvo obrany USA se chystá zahájit modernizaci Boeingu E-4B, který je také známý jako letadlo soudného dne, uvádí RT s odkazem na příslušnou smlouvu.

Pentagon hledá dodavatele, který vytvoří software a také vybaví palubu moderními jadernými a komunikačními systémy. Tato společnost bude muset provést letové zkoušky obnovených systémů, které jsou nutné k odstranění problémů nezjištěných během pozemních prověrek.

Pracovníci společnosti, kteří se budou věnovat podpoře a modernizaci letadla, musí mít přístup k nejvyšší míře utajení. Očekává se, že projekt modernizace odstartuje začátkem roku 2019.

Letadlo soudného dne je určeno pro prezidenta USA, ministra obrany a další zástupce nejvyššího amerického vedení. Bude možné ho využívat jako velitelské centrum v podmínkách jaderného konfliktu, pokud budou pozemní struktury řízení zničeny nebo poškozeny.

Letadlo se může nacházet ve vzduchu celý týden za podmínek doplnění paliva během letu. Zařízení instalované v E-4B je chráněno před ničivými účinky jaderného výbuchu.


Není zde článek celý?