Média: Rodčenkov se pokusil o sebevraždu

Informátor WADA Grigorij Rodčenkov se pokusil o sebevraždu v bytě ve Washingtonu, který pro něho pronajímá FBI. RT to oznámil viceprezident ruské pobočky Mezinárodního výboru na ochranu lidských práv Alexandr Ionov.

„Informace přišla od mých kolegů v USA po linii výboru. Tuto informaci americké speciální služby přísně zatajují, aby se nedostala do tisku,“ cituje Ionova Telegram kanál RT.

Podle jeho slov došlo k incidentu 19. června. Bývalého ředitele Moskevské antidopingové laboratoře našli příslušníci FBI a zavolali záchrannou službu 911. Informátor WADA byl odvezen na psychoneurologickou kliniku.

V bytě byly nalezeny prázdné láhve od whisky a šest balení silných trankvilizérů.

„Myslím si, že Rodčenkov teď cítí velké vnitřní napětí a nátlak, který na něho vyvíjejí americká justice a americké tajné služby. Nutí ho ke všelijakým svědectvím proti Rusku. Asi mu selhaly nervy po tak vážných obviněních a po všem tom humbuku kolem jeho osoby,“ dodal Ionov.

Podle zdroje Sputniku může být jedním z důvodů pokusu Rodčenkova o sebevraždu žaloba od tří biatlonistek ve výši 30 milionů dolarů.

V roce 2016 bylo proti Rodčenkovovi zahájeno trestní řízení pro zneužití pravomocí. V listopadu 2017 zahájil Vyšetřovací výbor RF soudní řízení ve věci zabránění předběžnému vyšetřování.


Není zde článek celý?