Migrant přinesl pizzu na americkou vojenskou základnu. Teď bude deportován

V USA pracovníci imigrační a celní policie (ICE) zadrželi nelegálního migranta z Ekvádoru. Pablo Villavicencio nosil pizzu na vojenskou základnu Fort Hamilton v New Yorku. Uvedly to noviny New York Post s odkazem na údaje místních úřadů a slova samotného Ekvádorce.

Villavicencio vysvětlil, že na základnu už jezdil, žádné problémy se vstupem nebyly a kurýra s jídlem klidně pouštěli dovnitř.

Problémy začaly minulý týden. Ochranka u vchodu požádala Pabla, aby předložil další doklady totožnosti. Nosič pizzy to odmítl.

Podle slov oficiálního zástupce vojenské základny byl poté nalezen platný příkaz z migrační služby. Na úřadě dodali, že ICE od roku 2010 považuje tohoto obyvatele Ekvádoru za uprchlého zločince. Kromě jiného existuje soudní usnesení, že Villavicencio musí opustit zemi.

Ekvádorec pracuje na několika místech: kromě donášky jídla pracuje na poloviční úvazek jako pomocník lékaře. Muž se oženil s občankou USA a vychovávají spolu dvě děti. Pablova manželka řekla, že ho nyní mohou deportovat.


Není zde článek celý?