Ministerstvo obrany RF okomentovalo zachycení ruské vojenské lodi v Černém moři

Ruské ministerstvo obrany označilo za grotesku tvrzení o zachycení ukrajinským vojenským letounem An-26 ruské raketové lodi v Černém moři.

„Groteskní zpráva oděského listu o úspěšném zachycení ukrajinským dopravním letadlem An-26 ruské bitevní lodi v Černém moři svědčí především o tom, že nevyčerpatelný humor obyvatel Oděsy je dosud naživu. Nedá se nicméně vyloučit, že tato anekdota je ve skutečnosti záměrným exkluzivním únikem negramotných propagandistů jižního operativního velení ukrajinských ozbrojených sil,“ řekl mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Prohlásil rovněž, že je pravděpodobné, že po postupném osvojení standardů NATO lze očekávat jejich hlášení o úspěšně zachycených ruských stíhacích letounů sítěmi ukrajinských rybářských lodí.

Portál Dumskaja s odvoláním na vlastní zdroj dnes napsal, že letadlo An-26 ukrajinských vojensko-námořních sil „zachytilo“ malou raketovou loď ruského vojenského námořnictva na Černém moři. Podle informací portálu byla ruská loď zpozorována 2. června u ostrova Zmeinyj, který patří Oděské oblasti.


Není zde článek celý?