Na Ukrajině prozradili, jak zvítězit nad Ruskem

Počítat s tím, že západní sankce porazí Rusko, je hloupé. Abychom zvítězili nad „nepřítelem“, musíme udělat Ukrajince šťastnými, prohlásil poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny a lídr strany Za život Vadim Rabinovyč ve vysílání televizní stanice 112 Ukrajina.

Politik zpochybnil efektivitu a adekvátnost omezovacích opatření západních států proti Moskvě a dodal, že „opravdové sankce“ vypadají jinak.

„Sankce jsou pro Ukrajinu jedinou podporou ze Západu. Víte však, že ty sankce jsou dost divné a na Rusko nepůsobí. Amerika zavedla v minulém týdnu pro Ukrajinu a jiné země clo na dovoz kovů. To jsou skutečné sankce,“ podotkl poslanec.

Vyslovil názor, že sankce jsou potřebné jen pro ukrajinskou politiku a nepomohou porazit „nepřítele“. Pro vítězství nad Ruskem je třeba udělat občany Ukrajiny „šťastnějšími“, je přesvědčen Rabinovyč.

„Neměli bychom si myslet, že sankce zvítězí, měli bychom si myslet, že zvítězit musíme my. Musíme vybudovat takovou zemi, aby každý náš soused v Rusku, Bělorusku, Maďarsku a Polsku nám záviděl to, jak krásně žijí lidé na sousední Ukrajině. Jaképak sankce? Sami jste uvalili na sebe sankce, když nedáváte normálním lidem, kteří umí řídit hospodářství, aby ho řídili, ale dosazujete za ředitele ty, kteří se vám hodí,“ postěžoval si poslanec.


Není zde článek celý?