Německá média vysvětlila, proč se má Evropa sjednotit s Ruskem

Samostatně bude Evropa sotva schopná čelit USA. Proto se potřebuje sjednotit s Ruskem a Čínou. Napsal o tom novinář Rupert Sternath v článku pro Suddeutsche Zeitung.

Autor zdůraznil, že je nutné sjednotit se s ostatními zeměmi, které jsou součástí jaderné dohody s Íránem v boji proti Washingtonu.

Vztah USA k Evropě se v budoucnu pozitivně nezmění. Pokud Evropa teď ustoupí Washingtonu, pak se vztah bude jen zhoršovat, varuje Sternath.

Je zapotřebí sjednotit všechny země, které podepsaly jadernou dohodu s Íránem včetně Ruska a Číny. Pokud se evropským politikům podaří domluvit toto sjednocení, další země, například Indie a země Asie a Jižní Ameriky, se mohou připojit k této iniciativě, domnívá se novinář.

Podle tohoto stanoviska se předpokládá neodkladné zrušení nespravedlivých protiruských sankcí.

Mírové soužití různých evropských národů v dlouhodobém výhledu bude možné jen za podmínky, že se budou schopni domluvit na spravedlivé bilanci zájmů s Ruskem. Pokud se podaří dosáhnout sjednocení, USA nehledě na postoj Trumpa, budou nuceny přezkoumat vlastní politiku, k takovému názoru dospěl Sternath.


Není zde článek celý?