Netanjahu slíbil, že zachrání miliony Íránců před suchem

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu slíbil, že nechá přeložit do perštiny a uvede na internetu přední technologie využívání vody, které pomohou Íráncům zvládnout období sucha a nehladovět.

Uvedl hodnocení samotné íránské vlády, podle něhož 96 % země v určité míře trpí následkem období sucha a 50 milionů jejích obyvatel může být nuceno opustit své domovy kvůli změnám klimatu.

„Izrael ví, jak zabránit ekologické katastrofě v Íránu. Chci se podělit o tyto znalosti s íránským lidem… Vytvoříme internetové stránky v perštině s podrobným návodem, jak zpracovávat odpadní vody, zachránit úrodu a nakrmit své rodiny,“ řekl Netanjahu, jehož vystoupení v angličtině je uveřejněno na sociálních sítích.

„Íránský režim křičí: „Smrt Izraeli!“ Izrael na to odpovídá: „Život národu Íránu!“ Íránský národ je dobrý a důstojný. Nesmí osamoceně stát proti krutému režimu. Jsme s vámi,“ dodal.

Íránská vláda s jejími jadernými ambicemi, územní expanzí a antiizraelskou rétorikou v Jeruzalémě vytvořila hrozbu číslo jedna pro národní bezpečnost, ale přitom pravidelně zdůrazňuje, že nepřátelství se nevztahuje na řadové občany země.


Není zde článek celý?