NI nazval „Achillovou patu“ USA

USA jsou zranitelnější než kdy jindy vůči vnějším hrozbám z Ruska, Číny a KLDR, píše National Interest.

List uvádí komentář amerického experta Petera Prye, podle něhož Spojené státy nebudou schopny odpovědět na potenciální agresi z těchto zemí v případě vojenského konfliktu.

Uvádí se, že Severní Korea má desítky jaderných hlavic. Během uplynulého roku postoupila republika ve vývoji technologií pro jejich instalaci na různých typech mezikontinentálních balistických raket.

Podle odborníka je Washington také nechráněný proti potenciální hrozbě Moskvy. Podle jeho hodnocení jsou ruské zásoby jaderných zbraní mnohem větší než americké. Prye také uvádí, že Rusko plánovalo vybudování podzemních měst a velitelských center v případě jaderného konfliktu. Odtud by politické a vojenské vedení země mohlo vést a případně vyhrát válku se Spojenými státy.

Analytik se rovněž domnívá, že Rusko bude schopno zničit většinu hlavic vyslaných z USA.

Navíc USA zůstávají bezbranné vůči Číně. Podle odborníka mohou být v čínských podzemních tunelech umístěny stovky mobilních balistických raket vybavených jadernou hlavicí. Uvádí se, že jejich počet je mnohem vyšší než americký arzenál.

Na konci autor tohoto materiálu zdůrazňuje, že Washington nikdy nebyl před vnějšími hrozbami bezbrannější. Podle jeho názoru by vláda USA měla zvýšit tempo narůstání jaderného potenciálu země a vzdát se splnění dohody CHB III.


Není zde článek celý?