Obyvatelé Idlibu promluvili o chystané provokaci Bílých přileb

Bílé přilby chystají provokaci v syrské provincii Idlib, sdělili místní obyvatelé zaměstnancům ruského Střediska pro smíření znesvářených stran.

„Podle výpovědí obyvatel, jež se na středisko obrátili, v neděli do Idlibu dorazil konvoj šesti osobních aut s emblémem Bílých přileb a také nákladní auto naložené individuálními prostředky obrany, nádobami s tekutinou, video zařízením a sedmi raketami,“ sdělil náčelník střediska, generálmajor Alexej Cygankov.

Místní obyvatelé si podle jeho slov všimli, jak čtyři neznámí muži nabíjejí přední části raket a po jistém čase byla tato munice odeslána na nákladním autu do osady Maaret Nuuman. Konvoj s příslušníky Bílých přileb také odjel stejným směrem, dodal Cygankov.

Minulý týden obyvatelé Idlibu také informovali o chystané provokaci. Podle jejich slov přijel do provincie natáčecí tým doprovázený teroristy z Džabhát an-Nusry (zakázaná v RF).

„Konalo se inscenované natáčení evakuace civilistů do nemocnice Alhalal al-Ahmar a aktivního ‚obnovení‘ teroristy objektů civilní infrastruktury,“ informovalo později středisko.


Není zde článek celý?