Ovčáček chtěl urazit básníka vlastní básní. Moc se to nepovedlo

JIří Ovčáček a jeho báseň. | FOTO: Twitter

Už poněkolikáté se střetly svě osobnosti tuzemského Twitteru. Básník Petr Kukal, který má u nás jeden z nejsledovanějších profilů na této síti a Jiří Ovčáček, který je zřejmě nejkritizovanějším člověkem na Twitteru v ČR. Vše začalo tím, že Petr Kukal upozornil na to, že by měl Miloš Zeman představit nový oficiální portrét, protože vypadá poněkud jinak, než na fotografiích, které jsou na úřadech a ve školách.

TwitterZ tohoto Ovčáček neměl radost.

„Proč si vlastně Miloš Zeman nedal na nové funkční období udělat nový oficiální portrét? Zajímá mě to. Protože pokud je něco fake news, pak je to ten obrázek, co doteď visí v některých třídách,“ napsal Petr Kukal, který je známý například tím, že několik let spravoval účet Ministerstva kultury ČR. Obdržel za to i Křišťálovou lupu.

Jeho tweet nepotěšil Jiřího Ovčáčka. Nejprve Kukalovi napsal: „Vy jste opravdu jen obyčejný ubožák.“ A následně doplnil toto:  „Tweetující básník nechá se nazývat Čecháček nenávistný co si je jen na síti jistý.“

Jenže ostrá reakce Ovčáčkovi příliš nevyšla. Drtivá většina diskutujících pod příspevkem stojí za Petrem Kukalem. Navíc zpochybnili básnické schopnosti Jiřího Ovčáčka a tvrdě odsoudili mluvčího prezidenta.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?