Patriarcha Kirill je znepokojen šířením pohanství mezi vojáky speciálních sil

Pohanské myšlenky se stávají populárnější mezi sportovci a příslušníky jednotek speciálního nasazení – to je výsledek nečinnosti Ruské pravoslavné církve, řekl patriarcha Kirill.

„Když jsme začali dostávat informace o tom, že některé pohanské názory se nyní mezi sportovci stávají oblíbenými, zpočátku jsme to považovali za nějakou zvláštnost, absolutní výjimku z pravidel. Poté, jak se údaje nashromáždily, jsme si uvědomili, že ve sportovním prostředí a mezi vojáky, a to zejména těch, kteří pracují v oblasti speciálních operací (tam, kde stále je ohrožení života), se staly populární mezi určitými části atletů a vojáků pohanské myšlenky, názory, které vyplývající z pohanského vztahu k člověku,“ promluvil předseda Ruské pravoslavné církve během jednání Patriarchální komise pro otázky tělesné kultury a sportu.

Patriarcha zdůraznil, že není možné k tomu přistupovat lhostejně, protože sportovci a ti, kteří se zúčastnili „nebezpečné vojenské operace pro obranu vlasti“ potřebují duchovní podporu. Kromě toho, pokud se „motivují pohanským pohledem na svět, pohanskými kulty“, pak „z toho nebude nic dobrého“.

Jak poznamenal patriarcha, nečinnost církve vede k tomu, že propaganda zdravého životního stylu „se často stává oživením pohanských kultů včetně pohanského přístupu k lidskému tělu“.


Není zde článek celý?