Přehled zpráv – RusVesna 25.6.2018

doneckoe_vysshee_obshchevoyskovoe_komandnoe_uchilishche1; Doněcká republika: Jak se příslušníci domobrany stávají plnohodnotnými důstojníky. Ukrajinská armáda zanechala na místě sovětské školy smetiště a ruiny. Domobrana na tomto místě vybudovala plnohodnotnou Vojenskou vysokou školu.

2; Šok pro cizince: Sedm faktů ruského života. Mnoho cizinců, i když strávili v Rusku velmi málo času, je nadšeno ruským způsobem života.

3; Dokáží USA přetáhnout Turecko na svou stranu? USA pokračují v pokusech změnit postoj Ankary.

4; Agrární kolonizace. Gruzínci chtějí pěstovat na Marsu vinnou révu. Projekt má být spuštěn už v září tohoto roku.

5; Trump připravuje překvapení pro setkání s Putinem. Světová média informují, že Trump se ze všech sil snaží dosáhnout v červenci setkání s Putinem.

6; Oběd, který zachránil svět před jadernou katastrofou. Rozhodující roli při odvrácení karibské raketové krize hráli korespondent americké televize a rezident rozvědky SSSR.

6; V roce 2027 získá Rusko schopnost Rychlého globálního úderu. Ruští konstruktéři nikdy neusínají na vavřínech.

7; Velký rozkol. Německo vstoupilo na cestu opuštění Evropské unie. Některé státy jsou nespokojeny s politikou Bruselu nepokrytě diktovanou Spojenými státy.

8; Bombardování dosahuje vrcholu. Jak USA likvidují Afghánistán. Za prvních pět měsíců roku 2018 americké letectvo uskutečnilo 2.339 náletů s využitím útočných a bombardovacích letadel.

9; Sýrie: Voják vyprávěl, jak přežil oder americké rakety. Podařilo se najít jednoho z vojáků, kteří byli v napadené skupině.

10; Ukrajina: Nechat ji na pospas nebo má zůstat koulí na noze? Přejí si Ukrajinci bez ohledu na desítky let protiruské propagandy integraci s Ruskem?

11; Ministr práce informoval, o kolik vzroste průměrný důchod v Rusku v roce 2019. Ministr zdůraznil, že zvýšení částky musí být vyšší než inflace.

12; Ukrajinská moc přiznává, že zavedla zemi do chudoby. Poslanec Nejvyšší rady prohlásil, že toto léto poprvé dvě třetiny země vůbec neplánují žádnou dovolenou.

13; Rozhodnutí OPEC+ neohrožuje ceny ropy. OPEC a další ropné země se rozhodly zvýšit těžbu zhruba o jeden milion barelů denně.

14; Ministr práce Ruské federace informoval o perspektivách kvót pro starší pracovníky. Lidé, kteří pracují ve věku 60-65 let, jsou na trhu práce konkurencí. Mají zkušenosti, znalosti a pracovní návyky. Prohlásil Topilin.

15; Podzemní labyrinty armády Doněcké republiky. Byla zveřejněna reportáž z fronty v Donbasu. Tady je třeba se vyvarovat jakéhokoli hluku, říká šeptem „Abchaz“. První linie obrany ukrajinské armády může být přímo nad námi.

16; Donbas: Ukrajinská armáda utrpěla další ztráty. Informovalo o to m tiskové centrum „Operace spojených sil“ (= nový název pro „ATO“).

17; Podvedli nás! Angličtí fanoušci o mistrovství světa ve fotbale. V západním tisk use množí interview, v nichž angličtí fanoušci přiznávají, že Rusko není ani v náznaku tak strašná země, jak jim je doma podsouváno. Lidé jsou v Rusku fantastičtí a vždy ochotní pomoci.

18; Tichý souhlas. Erdogan získal monopolní moc v Turecku. Hlavním znakem voleb se stal výsledek prokurdské „Strany demokracie národů“.

19; Mezi dvěma ohni. Dánsko se bojí dát souhlas k výstavbě „Severního proudu – 2“. Dánsko zůstává poslední z pěti zemí, která ještě nevydala souhlas s výstavbou ruského plynovodu.

20; Společnost En+ Olega Děripasky vymění ostrov Jersey za Rusko. V samotné společnosti poznamenávají, že v Ruské federaci jsou v současné době všechny potřebné podmínky pro podnikání.

21; Proč si CNN vymyslela historku o „odchodu Salaha z egyptského národního mužstva kvůli Kadyrovovi“? Skandální článek už komentovalo jek vedení egyptského národního mužstva, tak i politické vedení Čečny.

22; Ronaldo požádal v Saransku fanoušky, aby mu umožnili se vyspat. Dnes si Portugalsko a Írán zahrály v Mordovia Areně o postup na play off letošního fotbalového mistrovství.

23; Japonci se na nafukovacích člunech pokusili vyhnat Američany z Okinawy. Výbuch hněvu vyvolaly plány USA zasypat mělčinu v moři a postavit novou přistávací dráhu.

24; Ukrajina je na prvním místě v Evropě v nemocnosti na tuberkulózu. Přitom v počtu nemocných na multirezistentní tuberkulózu je dokonce jedním ze světových lídrů.

25; Ukrajinský číšník zavraždil kuchaře na základně ruského národního mužstva. K vraždě došlo v neděli přes den v areálu základny Novogorsk nedaleko Moskvy. Motivem vraždy bylo odmítnutí Ukrajince zaměstnat, přestože argumentoval těhotnou manželkou.

26; To je tedy fiasko… V Pentagonu přiznali, že nejsou schopni ochránit Evropu před ruským vpádem. Rusko stihne obsadit země Pobaltí, zatímco štáb americké armády bude vyplňovat potřebné dokumenty pro přesun vojsk.

27; Vždyť jsou to jen děti… Na cikánský tábor ve Lvově útočili školáci. Po medializovaném útoku na cikánský tábor ve městě probíhá zatýkání studentů škol.

28; Ruský hokejista zahynul při nehodě na vodním skútru. Dvaatřicetiletý útočník Sergej Ogorodnikov hrál za CSKA, Dinamo a Ladu. Mimo jiné byl nositelem stříbrné medaile z juniorského mistrovství světa.

29; V Kyjevě policista obchodoval s drogami u obchodního centra. Muž byl zadržen a hrozí mu až 12 let vězení.

30; Ozbrojenci prohlásili, že sestřelili syrskou stíhačku. V Jižní zóně deeskalace pokračují boje mezi teroristy a vládními vojsky.

31; Maďarsko požaduje od Kyjeva oficiální status pro maďarský jazyk. Na Zakarpatsku žije zhruba 150 tisíc Maďarů a Maďarsko se snaží hájit jejich práva.

32; Byla zahájena rozsáhlá prověrka kvůli nečinnosti policie během krutého zbití inženýra rostovským boxerem. Zmlácení moskevského inženýra ve městě Millerovo získává stále větší ohlas u veřejnosti a případ nabírá na obrátkách.

33; Byly zveřejněny podrobnosti z vraždy na základně ruského národního mužstva. Vraždilo se kuchyňským nožem. Vrah se dožadoval v administrativě, aby ho vzali do práce. Pocházel z Ukrajiny a živí manželku v pátém měsíci těhotenství.

34; Kreml: Penzijní reforma se musí důkladně vysvětlit. V Kremlu souhlasí s tím, že avizovaná důchodová reforma měla vliv na oblibu prezidenta.

35; Benzín v Rusku nadále zlevňuje. Maloobchodní ceny benzínu v Rusku nadále klesají poté, co vláda podnikla opatření na stabilizaci cen paliv.

36; Šéf SBU našel „ruku Kremlu“ v krvavém útoku na cikánský tábor ve Lvově: Je nám jasné že za útokem může stát Rusko.

37; Už dávno jsem se tak nezasmál. Ukrajinská armáda šokuje internet novými zázračnými zbraněmi. Ukrajinská armáda provádí testy nových zbraní, které by měly posílit obranu proti agresorovi.

38; Mamaj. Cesta vojáka. Byly vydány paměti Olega Mamajeva. Dnes je to čtyřicet dní od smrti velitele legendárního batalionu Pjatnaška Olega Mamajeva (s přezdívkou „Mamaj“).

39; Trump komentoval incident se svou tiskovou mluvčí. Vždycky jsem se držel pravidla, že pokud je restaurace špinavá zvenku, je špinavá i uvnitř.

40; Nahý ukrajinský voják obtěžoval dívky na ulici. Zcela nahý úchyl se ukázal jako voják 54. brigády ukrajinské armády.

41; Rusko prohrálo s mužstvem Uruguaye v poměru 3:0.

42; V Kyjevě v Turgeněvské byl unesen syn diplomata. Byl zahájen plán „Perechvat“ na dopadení únosce a záchranu rukojmího.

43; Porošenko uskutečnil telefonický rozhovor s Erdoganem. Prezidenti obou zemí vyjádřili vzájemnou zainteresovanost na dalším posilování vztahů strategického partnerství.

44; V Rusku chtějí vytvořit supersilné jaderné torpédo. V Rusku se vracejí k myšlence akademika Andreje Sacharova na vytvoření supersilného torpéda s jadernou náloží.

45; Soud prodloužil Navalnému zkušební lhůtu. Simonovský soud v Moskvě o rok prodloužil zkušební lhůtu Alexeji Navalnému v případu „Kirovles“.

46; Byly zveřejněny podrobnosti z neúspěšné akce ukrajinské armády u Mariupolu. Ukrajinští karatelé v panice utíkali směrem k obci Voďanoje. Cestou zahodili své zbraně a zanechali tři své zraněné spolubojovníky.

47; Zacharčenko svým výnosem udělil posmrtně veliteli batalionu Pjatnaška Olegu Mamajevovi titul Hrdina Doněcké republiky.

48; V Radě federace odpověděli na prohlášení spisovatelky Ulické ohledně zaostávání Ruska za Evropou. Prohlásila, že Rusko se mění ve světovou provincii a bude potřebovat 150 let na to, aby se stalo evropskou zemí. Člen Rady Federace Alexej Puškov přirovnal její slova k výrokům největších zrádců Ruska z 90. let minulého století.

49; V Kyjevě ukradli beznohému „veteránovi ATO“ nabíječku pro jeho protézy. Neznámý pachatel rozbil sklo automobilu a zmocnil se věci z předního sedadla.

50; Putin podepsal výnos o vytvoření vojenské technopole. Přikazuji, aby bylo při ministerstvu obrany Ruské federace vytvořeno vojenské inovační středisko (technopolis) „Era“.

51; Izrael straší Ukrajinu íránskou raketovou hrozbou. Oni mohou dojít až do Evropy. A samozřejmě i na Ukrajinu.

52; V USA probíhá vyšetřování vůči zakladateli soukromé armády Blackwater. Zvláštní prokurátor USA provádí vyšetřování vůči zakladateli vojenské společnosti Blackwater Eriku Princemu.

53; Šéf Pentagonu ztratil Trumpovu důvěru. Prezident Donald Trump popřává daleké méně sluchu svému ministru obrany Jamesi Mattisovi.

54; Siluanov informovalo, jak bude vypadat průměrný důchod za pět let. Podle jeho slov zvýšení důchodového věku povede ke zvýšení příjmů důchodců.

55; Konec legrace. Čína zablokovala stránky některých amerických médií za urážku státu. V Číně zablokovali Google, YouTube, sociální sítě Twitter, Facebook, Instagram a také stránky řady předních světových médií.

56; Americké vrtulníky evakuují pohlaváry Islámského státu na základnu USA v Sýrii, píše agentura SANA. Operace probíhala v součinnosti s kurdskou skupinou „Syrské demokratické síly“.

57; Budou Ukrajinci fandit soupeřům Ruska na mistrovství světa ve fotbale? Byl proveden průzkum v ulicích Kyjeva. Ze všech porošenkovských kanálů se valila živočišná nenávist vůči Rusku. Publicista Alexandr Medinskij ale v ulicích Kyjeva zjistil, že zdaleka ne všichni Ukrajinci tuto nenávist sdílejí.

58; OSN vyzývá Moskvu a Kyjev, aby vyřešily otázku Ukrajinců vězněných v Rusku. Generální tajemník OSN vyzývá politiky v Moskvě a Kyjevě, aby tuto otázku co nejdříve vyřešili.

59; V Polsku chtějí demontovat pomník Vděčnosti Rudé armádě. Politické vedení polského hlavního města chtějí demontovat pomník Vděčnosti Rudé armádě ve Skaryszevském parku ve Varšavě.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?