Přehled zpráv – RusVesna 26.6.2018

severnyy_potok_2_41; Státní department USA: Zastavení výstavby „Severního proudu – 2“ je ideální varianta. Projekt „Severní proud – 2“ předpokládá výstavbu dvou větví plynovodu s celkovou kapacitou 55 miliard kubických metrů za rok.

2; Ve Státní dumě odpověděli na prohlášení Státní departmentu o zastavení „Severního proudu – 2“. USA si opět pletou politiku s ekonomikou.

3; Belgie našla stopu ruských oligarchů v ING Bank. Ministr financí Belgie Johan Van Overtveldt požádal speciální daňovou inspekci země, aby vyšetřila roli ING banky ohledně procesu vyvedení kapitálu movitých ruských klientů do daňových rájů.

4; Ukrajinský Pinochet už klepe na dveře, říká vojenský prokurátor Ukrajiny. Prokurátor se děsí skutečného objemu nezákonného obchodu se zbraněmi na Ukrajině.

5; Ukrajinští propagandisté udělali z fotografie OBSE neúspěšný podvrh. Nejčastěji to bývá tak, že pokus ukrajinských médií vytvořit krásnou pohádku skončí ohlušujícím neúspěchem. Je tomu tak i s podvrhem fotografií z obce Čigary. Samotní obyvatelé obce ale sami říkají, že největší zmar nastal právě po příchodu ukrajinské armády.

6; Laciné sebezviditelňování ukrajinské armády. Vojenský expert komentuje novou ukrajinskou „zázračnou zbraň“. Zkoušky útočného robotizovaného komplexu „Ochotnik“ (Lovec) jsou jen další akcí na sebezviditelnění ukrajinské armády.

7; Na fotbalovém zápase u Poltavy začali fanoušci střílet z Automatu. V obci Savincy ležící v Poltavské oblasti došlo ke skandálnímu incidentu během fotbalového zápasu.

8; Izrael zaútočil na Damašek. Informoval o tom armádní zdroj z místa událostí.

9; Koncepce se změnila. Na Ukrajině se začíná budovat mulikulturní společnost. Grojsman prohlásil, že ukrajinská národní idea spočívá v budování „silného multikulturního státu“.

10; S mrtvolami hýbou červi. Ukrajinci nemohou pohřbít své příbuzné kvůli změnám v trestním řádu. Od 15. března začaly platit změny Trestního zákoníku z pera poslance za Radikální stranu Andreje Lozového.

11; Šestý pogrom. Ukrajinští neonacisté vraždí „Romy“ (Facebook maže mé příspěvky se skutečným názvem etnika). Neonacistické násilí má na svědomí lidské životy.

12; Komunální genocida Ukrajinců pokračuje. Na řadě je elektrická energie. Plynovým roubíkem to neskončilo. Mezinárodní měnový fond požaduje zvýšení cen, které obyvatelstvo v žádném případě nemůže unést.

13; Speciální skupiny ukrajinské armády mají velké ztráty v důsledku pokusů o prolomení obrany Doněcké republiky. Dělostřelectvo ukrajinské armády záměrně ostřelovalo obytné domy a objekty občanské infrastruktury v devatenácti obcích Doněcké republiky.

14; Ukrajina a spiknutí oligarchů. V článku je popsán velmi zajímavý psychologický fenomén svědčící o degradaci ukrajinské společnosti.

15; Už je známý soupeř Ruska v následujícím zápasu na mistrovství světa ve fotbale. Porážka Ruska a remíza Španělska svedla tyto soupeře dohromady. Zápas se bude hrát 1. července.

16; Rusko přistupuje k vývoji letadla, který nahradí Ruslan. Jedním z úkolů pro letošní rok je příprava a schválení technicko-ekonomického zdůvodnění programu výroby letadla.

17; V Rusku se cítím bezpečněji než v Londýně, řekl britský novinář o mistrovství světa ve fotbale. Britský novinář z listu Sky zjistil, že veškeré obavy ohledně Ruska šířené britskou vládou jsou liché.

18; Donbas: Ostřelovač zlikvidoval karatele z ukrajinské armády. Dvacetiletý ukrajinský okupant Ruslan Baglyk byl původem ze Sumské oblasti.

19; Populární ruská skupina odmítla vystupovat v Kyjevě. Zároveň vyšlo najevo, proč každoroční hudební festival Atlas Weekend zve hosty ze „země agresora“. Samotní ukrajinští interpreti nedokáží zaplnit hlediště na kyjevském výstavišti.

20; Protiruské sankce stojí Německo stovky milionů euro za měsíc. Německo každý měsíc přichází o 618 milionů euro kvůli sankcím zavedeným proti Rusku.

21; Proč se Češi postupně odvracejí od Západu směrem k Rusku? V České republice se vytrácí nadšení ze Západu a roste vliv Ruska. Co je za tím? Mimo jiné i strach z imigrace.

22; Izraelská armáda zveřejnila záminku pro svou agresi proti Sýrii. Armádní zdroj stručně komentoval obvinění ze strany CACHAL (izraelské armády). Syrská armáda údajně obsadila pozorovací pozici UNDOF (síly OSN pro monitorování odpoutání sil). Ve skutečnosti má Izrael obavy z úspěšného postupu proti teroristům a snaží se poštvat veřejné mínění proti legitimní vládě Sýrie.

23; Syn místodržícího ve zbytkové Luganské oblasti, který bojuje proti Luganské republice, přiznal, že ukrajinská armáda loupí majetek obyvatel Donbasu. Syn Georgije Tuky vyprávěl i další podrobnosti ze své účasti na trestní operaci.

24; Bývalý egyptský trenér Abdul Rahím Mohammed Nehmá zemřel při komentování zápasu na mistrovství světa ve fotbale. Během zápasu dostal srdeční záchvat.

25; Objem volných peněz Rusů zůstává na rekordní úrovni. Volné peníze jsou index, který představuje rozdíl mezi příjmy domácností a výdaji na nutné zboží a služby.

26; Byly nalezeny nové oběti „sportovní autority“, která zmlátila inženýry v Rostovské oblasti. Po zatčení Gricaje vyplouvají na povrch stále nové a nové případy jeho řádění v Millerovu.

27; Čečnu a Krasnodar může spojit dálnice za bilion rublů. O příslušné žádosti Ramzana Kadyrova na adresu Vladimira Putina píše list Kommersant.

28; Armáda USA bude bojovat v Afghánistánu pomocí paintballových pušek. Pozemní síly americké armády už uzavřely velký kontrakt se společností Pepperball.

29; Nikdo nezlomí národ, který zpívá ukrajinskou hymnu v kremelských kobkách, říká Porošenko. K této myšlence přivedl Porošenka dopis „ukrajinského aktivisty“ Vladimira Balucha, který byl na Krymu odsouzen ze držení munice.

30; Léčit bude asi policie. Reformy ministryně Suprun zničí záchrannou službu na Ukrajině. Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zahájilo další experiment se zdravím Ukrajinců.

31; Byl jmenován nový velitel Černomořské flotily. Informovali o tom v odboru informací Černomořské flotily.

32; Podivní přátelé. Trump se pokouší utopit Merkelovou ve Středozemním moři. Je to obrovská chyba Evropy vpustit si domů miliony lidí, kteří silně a drsně změnili její kulturu, píše Trump na svém Twitteru.

33; V kyjevském supermarketu bodli návštěvníka nožem. Muž okřikl opilého drzouna a vzápětí byl bodnut do břicha.

34; Rada Evropy potvrdila vyčlenění jedné miliardy euro pro Ukrajinu. Peníze však Kyjev dostane pouze po splnění podmínek, které budou popsány v memorandu.

35; Byla obnovena pokládka druhé větve „Tureckého proudu“. Probíhá realizace mořského úseku plynovodu.

36; Trump promluvil o svých vztazích s manželkou. Obořil se na „prolhaná média“, která spekulovala o příčinách dlouhé absence první dámy v mediálním prostoru.

37; V Kremlu komentovali žádost generálního tajemníka Rady Evropy o omilostnění režiséra Sencova. V Kyjevě už měsíc vykřikují, že Rusko je povinno propustit „kulturního činitele“, který se překvalifikoval na teroristu.

38; V centru Melitopolu v Záporožské oblasti zazněla hymna Ruska. Dokonce zavlály trikolóry. Vlastníci obrazovky umístěné na budově obchodního centra se rozhodli přenášet fotbalový zápas mezi Ruskem a Uruguayí.

39; Daňoví kontroloři nebudou sledovat převody z karty na kartu. Převody fyzických osob z karty na kartu nebudou podléhat dani, prohlásili v ruské Federální daňové službě.

40; Fanouška ze Saúdské Arábie naléhavě operovali v Soči. Kromě Saúda potřeboval hospitalizaci jeden fanoušek ze Španělska a jeden ze Švédska.

41; Počastovali je výbušninami a plynem. V Kyjevě byl napaden další cikánský tábor. Svým „hrdinstvím“ se výtržnici chlubí na sociálních sítích a své komentáře doprovázejí fotografiemi časovaných náloží a videozáběry z pogromu.

42; Ukrajinský triumf ponížených a uražených. Kdo a proč vypráví nesmysly, že Rusko zaostává o 150 let? Ještě nedozněly výroky Kikabidzeho a už přispěchali další kydači hnoje. Další bude nejspíš Akunin.

43; Krymští Tataři tvrdě odpověděli na Porošenovo blahopřání. Prezident Ukrajiny nemá morální právo se jakkoli vyjadřovat ke krymskotatarské vlajce.

44; U Kyjeva opilý asistent poslance střílel po mladistvém. K incidentu došlo na místním stadionu.

45; Vy byste měl zavřít hubu. Erdoganův tiskový mluvčí umravnil amerického politika. Ibrahím Kalyn odpověděl na Shiffův tweet, ve kterém vyzval k tomu, aby se Erdoganovi neblahopřálo k vítězství v prezidentských volbách. Adam Shiff je členem Sněmovny reprezentantů USA.

46; Doněcká republika je připravena vyslat do boje proti Kyjevu tisíce dobrovolníků. Jde o zástupce dobrovolnického hnutí jak z Ruska, tak i z dalších zemí.

47; Už je známo, proč ukrajinská armáda mluví o dobytí nových teritorií v Donbasu. Mezitím ale ukrajinští dobrovolníci úspěšně rozprodávají zbraně patřící „nejsilnější armádě Evropy“. Je třeba odpoutat pozornost.

48; Na Ukrajině se chystají povolit privatizaci obranných podniků. Příslušná jednání probíhají s vládou, s Nejvyšší radou a jejími profilovými výbory.

49; Královna Velké Británie udělila oficiální souhlas s Brexitem. Podpis ukončí debaty ohledně obsahu návrhu zákona.

50; „Sýrie boří hranice“. Děti syrských vojáků píší dětem ozbrojenců. Byla zveřejněna zajímavá reportáž ze Sýrie.

51; Rusko a Čína se snaží rozštěpit Západ, tvrdí Státní department USA. Proto musí být prvořadým úkolem Washingtonu „boj proti ruské agresi“.

52; USA vyhrožují Turecku sankcemi v případě nákupu ruských S-400. Jasně jsme dali Turecku na srozuměnou, že v případě nákupu S-400 přijdou následky, říká asistent státního tajemníka USA:

53; Šéf Doněcké republiky uskuteční „přímou linku“ s obyvateli Republiky. V jejím průběhu odpoví na dotazy obyvatel.

54; Ukrajinec zabil svou ženu kvůli reportáži o Savčenkové. U soudu muž vysvětlil, že poslouchali se ženou rozhlasový pořad o Savčenkové, kvůli kterému se pohádali.

55; Jatka na jihu Sýrie. Ozbrojenci An-Nusrá se pokusili dobýt hlavní město provincie Deráa. Informoval o tom armádní zdroj.

56; USA zvyšují dodávky zbraní Ukrajině a Gruzii. USA pomáhají oběma státům „zlepšit jejich obranné možnosti“.

57; Ukrajina má v úmyslu vytvořit doplňkovou půlmilionovou armádu. Musíme získat doplňkovou silnou půlmilionovou armádu schopnou hájit Ukrajinu před jakýmkoli agresorem.

58; Ukrajinský soud prodloužil vazbu Brazilce Rafaelu Lusvarghimu, který bojoval za Doněckou republiku. Další zasedání soudu v této trestní věci se bude konat 21. srpna.

59; USA vyhrožují spojencům sankcemi kvůli nákupu íránské ropy. Americká vláda požaduje od spojeneckých států, aby zcela přerušily dovoz ropy z Íránu ke dni 4. listopadu.

60; Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo zvýšenou vojenskou aktivitu NATO. Následky zvýšené vojenské aktivity pocítí země NATO na vlastní bezpečnosti.

61; Poručík ukrajinské armády zbil sekerou vojáka kvůli historii Ukrajiny. V Záporoží u vojenské jednotky 3026 zmlátil poručík vojáka sekerou.

62; Ve Státní dumě zveřejnili podmínku pro obnovu placení příspěvků do Rady Evropy. Ruská strana nehodlá platit příspěvek do Rady Evropy, dokud nebudou ve stanovách organizace provedeny změny.

63; Porážka ozbrojenců USA a Izraele. „Tygři“ vyčistili velký kotel na jihu Sýrie a zmocnili se tanků a velkého množství zbraní. Ozbrojenci na jihu Sýrie provádějí falešnou radiovou komunikaci, aby zmátli vojska Bašára Asada.

64; Byly zveřejněny místo a čas možného setkání Putina a Trumpa. Bílý dům uvažuje o Helsinkách. Rozhodnutí o možném summitu zatím ještě není na papíře.

65; Byla zveřejněna definitivní příčina havárie An-148 v Moskevské oblasti. Vyšetřovací výbor oznámil definitivní příčinu havárie letadla An-148 v Ramenském okrese Moskevské oblasti. Piloti nezapnuli ohřívání snímačů rychlosti, což vedlo k jejich zamrznutí při nabírání výšky. Na základě chybných údajů pak velitel posádky překročil bezpečný úhel při sestupu.

66; USA potichu navyšují svou vojenskou vzdušnou přítomnost v Evropě, píší Defense News. Ministerstvo obrany USA rozšiřuje svou přítomnost v Evropě.

67; Saúdská Arábie zvýší těžbu ropy na rekordní úroveň. Saúdská Arábie plánuje navýšení těžby ropy v červenci na rekordních 10,8 milionů barelů denně, aby zvýšila její export.

68; Západ není připraven na to, aby spatřil Turecko sbližující se s Ruskou federací, říká expert. Znepokojení Západu vyvolávají nejen plány dodávek ruských zbraní Turecku, ale i celkové posilování rusko-tureckých vztahů.

69; Na Ukrajině odsoudili Íránce k jedenácti letům vězení za špionáž. Příslušné rozhodnutí schválil Ordžonikidzevský obvodní soud v Charkově.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?