Přehled zpráv – RusVesna 27.6.2018

nato_raskol1; NATO přichází o převahu ve vzduchu. Mezi hlavními hrozbami najdeme moderní systémy protivzdušné obrany a kosmické prostředky.

2; V Íránu začala druhá vlna protestů. V Íránu nabírají na síle protestní akce vyvolané prudkým pádem kursu národní měny a zhoršením ekonomické situace.

3; Proč v Kyjevě začali hovořit o objevení ukrajinského Pinocheta? Na Ukrajině se může objevit jejich vlastní Augusto Pinochet, který se postaví do čela ozbrojeného povstání a svrhne stávající moc.

4; V Nejvyšší radě obvinili Rusko z vytvoření „říše teroru“ v Donbasu. Anton Geraščenko obvinil Rusko z toho, že vytvořila v Donbasu „carství teroru“.

5; Facka Američanům. Proč USA vyhrožují Turecku sankcemi kvůli nákupu ruských S-400? Zavedení jakýchkoli sankcí a omezení kontaktů ve vojensko-průmyslové sféře s Tureckem se Spojeným státům vymstí.

6; Působivé záběry. Kadyrov s běloruskou delegací navštívil Univerzitu jednotek zvláštního nasazení. Byly zde vytvořeny ideální podmínky,které podle názoru specialistů odpovídají nejvyšším světovým standardům.

7; Život jako fraška. Vizuální zobrazení ukrajinských reforem. Ukrajinský kulturní program na uplynulý víkend se ukázal jako mimořádně bohatý: Porošenko slavnostně odhalil dopravní značku, neonacisté vypálili „romský“ tábor, ukrajinská policistka Ljudmila Milevič, která je považována za sexuální symbol kyjevské policie, nafotila velmi odvážné snímky.

8; Západní ochránci lidských práv kritizovali politiku Ukrajiny vůči novinářům. Kyjev opakovaně omezoval svobodu ruských médií v zemi, a to včetně otevřeného zákazu vstupu na Ukrajinu.

9; Ukrajinština je ideologický znak. Proč Kyjev touží zakázat ruskojazyčnou reklamu? Nejvyšší rada Ukrajiny projedná návrh zákona předpokládající zákaz ruskojazyčné reklamy v zemi.

10; Setkání století „Putin-Trump“ Mnozí očekávají, ale málokdo věří v pozitivní výsledky. Je možné, že už letos v létě se takové setkání uskuteční na území nějaké třetí země.

11; Zatáhl Kišiněv region do globálního konfliktu? Naposledy, kdy břehy Dněstru poutaly pozornost mezinárodního společenství, to bylo v roce 1992.

12; Krutá pravda: O pozičních bojích u Gorlovky a děsivé taktice ukrajinské armády. Před místními obyvateli se nedá nic skrýt. Ani místo pozic „vojáků světla“ ani směr střelby, ani zvuky výbuchů.

13; Donbas jako bod začátku formování nové Ukrajiny. Dnes na Ukrajině neexistují síly, které by mohly zastavit radikalizaci společnosti. TO může udělat už jen vnější síla.

14; Diego Maradona byl hospitalizován v Petrohradě. Diego Maradona se dostal do nemocnice po zápasu mistrovství světa mezi mužstvy Argentiny a Nigérie v Petrohradě.

15; Dánsko bude zdržovat výstavbu „Severního proudu-2“. Vláda země musí vydat povolení výstavby potrubí přes své výsostné vody.

16; Ukrajinský voják vyprávěl, jak převážel pro Sencova výbušniny. Všem, kdo si dosud myslí, že Sencov je „prostý režisér“ a „člověk umění“, by se měl podívat na toto video.

17; Ve Švédsku 3.500 lidí souhlasilo s tím, že jim bude pod kůži implantován čip, kterým je možné platit za zboží. Čip jim umožňuje otevírat dveře bez klíčů, jezdit veřejnou dopravou bez lístku a platit za zboží.

18; Výbuch v texaské nemocnici. Jsou oběti na životech. Záchranáři museli evakuovat několik částí nemocnice a dům pro seniory.

19; Bankrot je stále blíže. Deficit rozpočtu Ukrajiny prudce roste. Ukrajinské ministerstvo financí sdělilo, že deficit rozpočtu země zůstává stále ještě vysoký. Výdaje rostou rychleji než příjmy.

20; Donbas: Nové ztráty ukrajinské armády. Byl zlikvidován další karatel. Štáb ukrajinské armády zveřejnil výši svých ztrát a o bojích za uplynulých 24 hodin.

21; Amerika kráčí po cestě SSSR. Čtyři příznaky brzkého krachu USA zveřejnil francouzský tisk. Komentátor francouzského listu AgoraVox nalézá neočekávané shody mezi někdejším SSSR a dnešními USA. Ztráta spojenců, nepřátelství zdánlivě ustává, ideologie je neaktuální, slábne vojenská síla.

22; Maradona odletěl do Moskvy. Byly zveřejněny podrobnosti o stavu legendárního fotbalisty.

23; Lidstvu hrozí včelí apokalypsa. V USA už uhynulo 90% populace divokých včel a 80% včel domácích. V Rusku se počty včel snížily za posledních deset let o 40%.

24; Ruská centrální banka zrušila licenci moskevské bance Rubljov.

25; Německo utrpí kvůli zápasu s Jižní Koreou milionové ztráty. Aby mohlo postoupit, muselo o dva góly vyhrát, nikoli naopak.

26; V USA zveřejnili trumf Ruska a Číny v případě možného vojenského konfliktu. Představte si, že příští válku povedou země s přibližně stejně silným nepřítelem… Vyhraje ten, kdo bude mít propracovanější metody radioelektronické války.

27; Tak zase někdy nashledanou. Rozhovory o vstupu Turecka do EU byly pozastaveny. Kromě toho se přerušuje práce na posílení celní unie Ankary a Bruselu.

28; Pojídači masa žádají o záchranu před veganskými teroristy. Ve francouzské federaci pojídačů masa říkají, že kvůli útokům veganů je ohrožena tradiční kuchyně, ve které je mnoho pokrmů z masa.

29; Letošní fotbalové mistrovství otvírá pro Rusko pro zahraniční investory, píše Forbes. Rusko je dnes velmi atraktivní zemí pro investování, obzvláště pokud je srovnáme s americkým trhem.

30; Porošenko byl zažalován. Jeden z prezidentových výnosů byl označen za nezákonný. Žaloba požaduje zrušení výnosu Petra Porošenka o jmenování Pavla Žebrivského auditorem Národního protikorupčního úřadu.

31; V Evropském parlamentu komentovali demarší Dánska ohledně „Severního proudu – 2“. Předtím dánská vláda oznámila, že hodlá zdržovat výstavbu plynovodu.

32; A pak že nejsou otroky… Polsko bude dvacet let kupovat zkapalněný plyn od USA. Ve Varšavě ujišťují, že nákupy amerického plynu umožní Polsku „diverzifikovat zdroje dodávek“.

33; V Nejvyšší radě obvinili USA z podněcování války v Donbasu. Washington nemá zájem na ukončení vojenského konfliktu a dělá všechno pro jeho pokračování.

34; Informátor světové protikorupční agentury WADA Rodčenkov se pokusil o sebevraždu. Americké tajné služby se zoufale pokoušely zabránit úniku této informace do médií.

35; V úspěch setkání Putina a Trumpa nevěří ani v USA ani v Rusku, píší Financial Times. S Trumpem je lépe zůstat ve střehu. Třeba i jen jediný bod, ve kterém se podaří najít shodu, se stane vítězstvím.

36; Peklo na jihu Sýrie. An-Nusrá utrpěla velké ztráty, ustupuje a používá taktiku spálené země. Ozbrojenci ustupující z měst a obcí se snaží za sebou zanechat pouze spálenou zemi.

37; Zločinci z Millerova hrozí vězení. Soud uvalil vazbu na boxera mrzačícího lidi. Proti boxerovi utrženému ze řetězu bylo zahájeno trestní řízení hned podle dvou článků trestního zákoníku.

38; Výhrůžné vrčení západních „přátel“: USA „doporučují“ Ukrajině, aby splnila požadavky MMF. Ve Washingtonu označili vztahy mezi Ukrajinou a USA za hluboké, pevné a velmi aktivní.

39; Ministerstvo financí Ruské federace slibuje pro rok 2018 růst reálných mezd o 6,3%. V roce 2018 poroste ruská ekonomika o 2,1% a reálné platy se zvýší o 6,3%.

40; V Evropské unii vyzývají k tomu, aby se země Evropy připravily na nejhorší scénáře ve vztazích s USA. Spory USA a Evropy překročily rámec obchodních vztahů.

41; Na Krymu poradili ukrajinské armádě, aby si před cvičeními prohlédli na internetu ruské zbraně. Velení námořní pěchoty vojenských námořních sil ukrajinské armády uskutečnilo na území Chersonské oblasti cvičení na hranicích s Krymem.

42; Ukrajinské ekonomice hrozí krach kvůli zastavení výroby b metalurgickém odvětví. Omezení dovozu kyseliny sírové poškodí celou ekonomiku Ukrajiny.

43; K budově ruského velvyslanectví v Kyjevě přišli lidé převlečení za příslušníky FSB. Akce byla zahájena 27. června ráno.

44; Nejvyšší soud Velké Británie uznal diskriminaci heterosexuálů. Soud uznal právo heterosexuálního páru na občanské (registrované) partnerství namísto manželství.

45; Ukrajina provedla bojkot v Radě Evropy. Ukrajinská delegace odmítla jít na velkou recepci, kterou každoročně pořádá generální tajemník Rad Evropy. V podmínkách, kdy se kvůli finančnímu vydírání ze strany Ruska šetří i na papíru pro dokumenty, není příliš logickým krokem pořádat luxusní recepce pro stovky lidí, odůvodnil nezvyklý krok šéf ukrajinské delegace Vladimir Arjev.

46; Donbas: Tři ukrajinští okupanti byli zraněni na vlastním minovém poli. V řadách ukrajinské armády pokračují případy nebojových ztrát mezi vojáky.

47; V Moskvě došlo k požáru obchodního centra Atrium. Podle předběžných údajů požár vznikl na střeše obchodního centra.

48; EU navrhuje vytvořit na Ukrajině tábory pro běžence výměnou za finanční pomoc. Zástupci Evropské unie vedou rozhovory s ukrajinskou vládou o vytvoření táborů pro běžence na ukrajinském území.

49; Ukrajinská armáda panikaří kvůli posílení armády Doněcké republiky u Gorlovky. Ukrajinská armáda žádá „Lékaře bez hranic“ o dvě polní nemocnice po 250 místech.

50; Odmrštili nás jako psy. Ukrajinci vyprávěli o děsivých zážitcích v České republice. Zprostředkovatelé práce slibovali slušnou práci v Praze. Podvedení zájemci skončili v Mohelnici v naprosto nevyhovujících podmínkách.

51; V Minsku se domluvili o „žňovém příměří“ v Donbasu. Režim přerušení palby v Donbasu v souvislosti se sklizní úrody začne platit od půlnoci 1. července.

52; Krym je Rusko! Srbští fanoušci zpívají u stěn Kremlu. Kolem dvou tisíc fanoušků srbského mužstva pochodovalo po Nikolské ulici na Rudé náměstí.

53; Bylo dosaženo jasné dohody o setkání Trumpa a Putina. Podle Ušakovových slov bude čas a místo vyhlášeno ve čtvrtek.

54; Puká srdce. Na internetu je široce komentován neúspěch Německa na světovém fotbalovém šampionátu v Rusku.

55; Na Ukrajině utekl ze soudní síně obzvláště nebezpečný zločinec. V regionu byla vyhlášena akce „Perechvat“ na zadržení uprchlíka. Do pátrání se zapojili všichni příslušníci policie.

56; Ukrajinští neonacisté zneuctili maďarský památník. Kříž na hoře Kerek nad Beregovem je největší v Evropě. Větší mají už jen v Brazílii a Japonsku.

57; Mimořádné prohlášení velení syrské armády. Oficiální zástupce Generálního štábu syrské armády informoval, že vojáci za podpory letectva osvobodili od ozbrojenců zhruba 5.800 čtverečních kilometrů území.

58; Írán slibuje, že umravní USA. Vystoupení prezidenta Íránu bylo vysíláno státní televizí.

59; Byl zadržen šéf Ruské gardy pro Vladimirskou oblast. Vyšetřovatelé zahájili trestní řízení proti náčelníkovi správy Ruské gardy ve Vladimirské oblasti.

60; Trump chce s Putinem projednat Sýrii a Ukrajinu. Předtím asistent prezidenta Ruské federace informoval, že bylo dosaženo dohody o čase a místě konání summitu.

61; Ukrajinská armáda informovala o svých nových ztrátách v Donbasu. Boje probíhaly ve směru na Mariupol v okolí obcí Lebedinskoje, Talakovka, Voďanoje a Gnutovo.

62; Rusko odvádí fantastickou práci. Trump je nadšený z fotbalového mistrovství. Myslím si, že Rusko nyní odvádí fantastickou práci v rámci mistrovství světa, prohlásil americký prezident.

63; Němci preferují plyn z Ruska před zkapalněným plynem z USA. Většina občanů Německa si myslí, že dodávky plynu plynovody z Ruska jsou daleko výhodnější.

64; Ty jsi neuvěřitelný idiot! Ukrajinci nadávají Klimkinovi, který napsal posměšný komentář o prohře Německa na mistrovství světa jen kvůli tomu, aby se mohl otřít o Rusko.

65; Kriminálníci! Ukrajinská moc utržená ze řetězu! Předsedkyně Rady federace Matvijenko vyzvala k tlaku na Ukrajinu ohledně postupu vůči novinářům. Pokračující politika Kyjeva vůči ruským novinářům musí skončit.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?