Příšerná japonská panenka Okiku, které rostou lidské vlasy (FOTO)

Tento příběh začal v roce 1918, kdy jí chlapec koupil na ostrovu Hokkaidó jako dáreček pro svou sestru. Holčička z toho měla velkou radost a furt si s ní hrála. Panenka se jí natolik líbila, a proto jí pojmenovala Okiku, tak se jmenovala i holčička. Na památku o milované dceři rodiče umístili panenku na rodinný oltář.

Dítě si bralo panenku vždy s sebou dokonce i na procházky. Ale náhle holčička onemocněla a za nějakou dobu zemřela. Brzy byla zpozorovaná divná věc. Černé rovné vlasy panenky každý den rostly.

Když vlasy panenky dorostly do takové délky, že sahaly až po kolena, rodiče zemřelé dívky nakonec uvěřili, že do panenky vstoupil duch jejich dcery. Začali jí stříhat vlasy, ale ty znovu rostly až po kolena. Zemřelá Okiku měla vlasy také po kolena.

V roce 1938 se rodina přestěhovala na Sachalin, ale panenku s sebou nevzala. Odnesli jí do chrámu ve městě Iwamizawa, které se nachází na Hokkaidó a řekli duchovnímu chrámu o její anomálii. Duchovní se panenky neleknul a umístil jí do speciální dřevěné bedny.

​Panenka se dodnes nachází v chrámu a duchovní jí pravidelně střihají vlasy. Příběh Okiku se stal populárním po celém Japonsku. Byly o ní napsány knihy a divadelní představení. Ale tajemství vlasů a celé panenky zůstává nerozluštěné.


Není zde článek celý?