Profíci z Babišových novin. Turnov, nebo Praha, všechno jedno

Andrej Babiš prý – podle vlastních slov – koupil noviny proto, aby psaly pravdu. A také od něj ode dne nástupu do politiky posloucháme, jak všude nasadí jen samé profesionály. No to je vidět.

V internetových novinách iDNES pro Liberecký kraj, mediální skupiny Mafra v majetku Agrofertu, nyní ve svěřenském fondu, vyšel článek o řetězové hladovce, kterou vyhlásil občan rozhořčený jmenováním ostudné vlády s přímou podporou komunistů, pan Karel Šírek z Turnova.

K němu se přidali další jednotlivci, ale i členové tzv. Turnovské výzvy. Na své facebookové stránce „Hladovka proti komunismu“ iniciátoři sdělují, že takový stav pokládají za naprosto nepřípustný a řetězovou hladovku, tj. vždy jeden účastník od půlnoci do půlnoci, hodlají držet až do dne jmenování vlády, kterou nebudou v jejích křeslech držet komunisté.

repro Facebook

K článku o dění v Turnově se ovšem novináři z „Babišpressu“ rozhodli umístit fotografii z Prahy. Z akce pořádané někým úplně jiným úplně jinde. Konkrétně z protestu skupin Kaputin! a Rebelové na nádvoří Pražského hradu. V Turnově snad, pokud vím, Hradčany zatím nemají…

A úplně stejně to pojednaly i Lidovky. Jen si ke zprávě o Turnově vybraly jiné fotky z Prahy, celou fotogalerii aktivistů, kteří s turnovskou hladovkou nemají vůbec nic společného.

Ale co na tom, že ano? Demonstranti jako demonstranti, Turnov jako Praha, vždyť je to jedno. Co záleží na tom, že skupina na snímku žádnou hladovku nedrží, natož aby ji organizovala. Profíkům z Mafry zjevně stačí, že obě iniciativy protestují proti téže věci: proti vládě estébáků a komunistů.

Jako autoři jsou pod žurnalistickým skvostem z iDNES „podepsáni“ hop a paj. Tak hoj, hop a skok, práci čest a profíkům zdar!

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?