Putin a Porošenko absolvovali telefonický rozhovor

Ruský prezident Vladimir Putin a jeho ukrajinský kolega Petro Porošenko v telefonickém rozhovoru mluvili o nutnosti okamžitého propuštění ruských novinářů, kteří byli zatčeni na Ukrajině, uvádí tisková služba Kremlu.

„Zvláštní pozornost byla udělena otázkám humanitárního charakteru, včetně výměny zadržených osob. Vladimir Putin zdůraznil nutnost okamžitého propuštění ruských novinářů, kteří byli zatčeni na Ukrajině,“ uvádí se ve zprávě.

Oba lídři také mluvili o situaci na Donbasu.

„Z ukrajinské iniciativy proběhl telefonický rozhovor prezidenta RF Vladimira Putina s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem. Projednávala se situace na jihovýchodě Ukrajiny a průběh realizace minského balíčku opatření, také s ohledem na schůzku ministrů zahraničí států tzv. normandského formátu, která proběhne 11. června v Berlíně,“ uvádí se ve zprávě.

Tisková služba Kremlu potvrdila, že ruský prezident Vladimir Putin a prezident Ukrajiny Petro Porošenko se během telefonátu domluvili na tom, že ombudsmani obou států navštíví své vězně v Rusku a na Ukrajině.


Není zde článek celý?