Rebelové a americké síly připravují v Sýrii další chemický útok pod falešnou vlajkou

„Zinscenované video z použití chemických látek bude důvodem, proč americká koalice napadne syrské státní objekty,“ oznámila ruská armáda.   

Svobodná syrská armáda a americké síly pro speciální operace připravují v Sýrii provokaci za pomocí toxických látek, více v klíčové pevnosti Dajr az-Zaur, řekl mluvčí ruského ministerstva obrany generál Igor Konašenkov, informovala agentura Sputnik.

Ruský vojenský důstojník má důkazy o tom, že rebelové přinesli do města kanistry s chlórem, aby zinscenovali chemický útok podobný tomu, který dal záminku Británii, Francii a USA, aby zaútočili na cíle syrské armády.

„Podle informací získaných prostřednictvím nezávislých kanálů v Sýrii se velení tzv. Svobodné syrské armády s asistencí amerických zvláštních sil připravují k provokaci s použitím toxických látek v provincii Dajr az-Zaur.

Podle ruského představitele již militanti Svobodné syrské armády přinesli kanystry s chlorem do osady v Dajr az-Zaur, aby zinscenovali další „chemický útok na civilisty.“

„Nahrané video, po jeho šíření v západních médiích, by mělo být novým důvodem pro Amerikou vedenou koalici, aby zahájila raketové útoky na syrské státní objekty a aby ospravedlnila útoky militantů proti syrským jednotkám na východním břehu řeky Eufrat,“ dodal Konašenkov.

Ruské ministerstvo obrany varuje, že použití takových provokací k destabilizaci situace v Sýrii je nepřijatelné, zdůraznil.

Předchozí varování ruského ministerstva obrany o falešných chemických útocích v Sýrii byly dosud správné, protože Rusko má důkaz, že takové „útoky“ byly skutečně nahrané.

Poslední chemický útok pod falešnou vlajkou, které vedl k protiútoku, byl odsouzen kvůli jeho zločinným a neopodstatněným obviněním mnoha komentátory na obou stranách Trumpova vagónu, včetně konzervativního novináře Tuckera Carlsona.

Je-li to pravda, můžete od mediálních odborníků očekávat více falešných slz nad falešnými oběťmi zachycenými v podvodu, který opět zahájí válku v Sýrii.

Není zde článek celý?