„Rebelové“ před Hradem: Zeman povolává k moci estébáky a komunisty

Prezidentův mluvčí Ovčáček na Twitteru sdělil národu, že úterní demonstrace proti Andreji Babišovi byla „milionem chvilek nenávisti“ k potěše mainstreamu. A ta pravá demokracie že nastane teprve 6. června ve 14.00.  Tedy druhým jmenováním Andreje Babiše premiérem. Pozoruhodné na tom jsou hned tři věci.

1) Ovčáčkův pán je prvním prezidentem naší republiky, který mainstream, čili velká veřejnoprávní média, nenávidí, a za hlavní platformu si proto zvolil obskurní soukromou televizičku s podlézavým majitelem a multimoderátorem. 

2) Zdravé projevy sebevědomé občanské společnosti, využívající svého ústavního práva na veřejný protest, pokládá za něco odsouzeníhodného, čemu je třeba spílat. 

3) Tou správnou demokracií je podle něj jmenování trestně stíhaného člověka, podle evropského úřadu OLAF podvodníka, bývalého komunisty zapsaného ve svazcích StB do čela státu.

Současně tak ale – paradoxně – stručně shrnul hlavní důvody, proč je prezident Zeman stejně jako (staro)nově jmenovaný předseda vlády pro mnoho lidí naprosto nepřijatelný.

Na Hrad dnes přišla svůj protest proti tomu, kam nás prezident spolu s Babišem, komunisty, ruskými slouhy, bývalými agenty a fízly někdejší Veřejné bezpečnosti vede, vyjádřit skupina Rebelové. Plným názvem Rebelové české politiky. Jde o neoficiální spolek, volné sdružení občanů, převážně mladých, kteří nechtějí nečinně přihlížet tomu, jak je naše republika po letech znovu vlečena do zapáchající rudé bažiny, ve které jsme tak dlouho vězeli až po krk. A na stříbrném tácu prezidentem předkládána bezskrupulóznímu multimiliardáři, který s ní bez zábran zachází jako se svým majetkem ku prospěchu svého osobního, utěšeně rostoucího konta.

„Na Hrad jsme dnes přišli vyjádřit nespokojenost se současným děním a politickým vývojem v naší republice. Není nám lhostejné, že prezident, za kterého se spousta občanů stydí, jmenuje již podruhé premiérem člověka, který je trestně stíhaný a likviduje demokracii v naší zemi. Ten člověk nemá morální kredit k tomu, aby vládl občanům ČR,“ řekla deníku FORUM 24 zástupkyně Rebelů Quentina Kotábová.

„Neroztahujte ty trenky,“ zaznělo také z řad přítomných novinářů, „nebo nás kvůli vám vyhodí všechny…“

To je žalostný obraz toho, kam jsme dospěli. Do stavu, kdy média pokládají za reálné, že kvůli výkonu ústavního práva, na jehož základě občané pokojně a zcela v duchu zákona demonstrují, by mohli být vyhnáni žurnalisté. 

S tím se ale smiřovat nechceme. Odmítáme to považovat za normální. Nehodláme prezidentovi iniciativně plnit jeho přání, aby kritikové teď pět let „drželi hubu“. Ostatně – právě jmenovaný předseda vlády, ačkoli prý si nevšiml, že se na Václavském náměstí a na více než 200 náměstích po celé republice něco dělo, na tiskové konferenci po jmenování sliboval, že bude naslouchat občanům. Tak to aby už s tím začal.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?