Ruská televize přidala Kim Čong-unovi úsměv. Rusové se baví

Autoři programu „Vesti nedeli“ na televizním kanálu „Rusko 1“ prý přidělali vůdci KLDR Kim Čong-unovi úsměv. Stalo se tak ve zprávách vysílaných večer 3. června.

Na fotografii viditelné ve studiu, zatímco moderátor Dmitrij Kiselev vyprávěl o návštěvě ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova v KLDR, byl zachycen usmívající se šéf ruského ministerstva zahraničí a taktéž dobře naladěný severokorejský vůdce.

Jenže na snímcích, které dříve zveřejnilo ruské ministerstvo zahraničí, lze vidět, že Kim nasadil jeden za svých vážných obličejů.

Ruský server Meduza.io se ptá, proč něco takového mají novináři zapotřebí, proč potřebují upravit oficiální obrázek. Ministerstvo zahraničí má přece další záběry, kde je nejmocnější Severokorejec se svým milým úsměvem, stačilo je vzít.

Debata pod článkem ukazuje dost spontánní reakce Rusů. „Idioti, blít.“ „Aby tomu psychopatovi ukázali.“ Další čtenář ale tvrdí, že jde o dva různé snímky. Jiní polemizují, že na snímku se nezměnili nic, ani záhyby na oděvu. K tomu někdo dodává, že Lavrovův výraz se taky nezměnil a je to neměnná tvář ruské diplomacie. „Proč mu nepřimalovali svatojiřskou stužku? Jak na to mohli zapomenout?“ chce vědět další šťoural. „Zapomněli, kremloboti,“ soudí další.

Ať už to bylo jakkoli, dobrá zpráva je, že Rusové s námi mají něco společného, totiž smysl pro humor. Někdy samozřejmě i v případě, že nic jiného už nezbývá.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?