Šéf OLAF se tvrdě ohradil proti útokům Babiše na jeho vyšetřovatele

Předseda hnutí ANO a bývalý ministr financí Andrej Babiš se 29. července odpoledne oženil se svou dlouholetou partnerkou Monikou. Svatbě pod širým nebem na Čapím hnízdě v Olbramovicích na Benešovsku přihlíželo na 200 hostů. Na snímku novomanželé společně zasadili strom. |

Šéf Evropského úřadu pro boj proti podvodům OLAF Nicholas Ilett se dnes důrazně ohradil proti tvrzení českého premiéra Andreje Babiše. Ten v lednu v souvislosti s kauzou Čapího hnízda uvedl, že OLAF není nezávislý a věc je zpolitizovaná jak v České republice, tak v Bruselu. Informaci přinesla ČTK.

Ilett dnes řekl, že za dvě desetiletí své existence úřad dokázal praktickým způsobem svého fungování, že nezávislý je a svou nezávislost si brání.

„Jen velmi zřídka o tom teď někdo pochybuje. Zásadně trvám na tom, aby naše nezávislost nebyla zpochybňována. Nebyli jsme vystaveni vnějšímu vlivu ani v tomto vyšetřování, ani v žádném jiném,“ řekl Ilett podle ČTK na tiskové konferenci k výroční zprávě OLAF za uplynulý rok.

Evropští vyšetřovalé, stejně jako detektivové Policie ČR dospěli k závěru, že Babiš získal dotaci na své venkovské sídlo – Čapí hnízdo – podvodem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?