Soudruh komunista si to vyřídil s režisérem Hřebejkem

Petr Kojzar v komunistických Haló novinách odhalil elitáře: Je jím režisér Jan Hřebejk. Kojzar píše: „Podle Hřebejka Zeman ‚tahá bolševiky a populisty k moci‘ a ten, ‚kdo to nevidí, hůře vidí‘. Komunisty v daném rozhovoru tituloval výhradně jako ‚komouše‘ a v souvislosti s nimi vršil jedno expresivní slovo na druhé. Je to podle něj ‚nedemokratická‘ a ‚zavrženíhodná‘ strana. ‚Komouši a SPD, to je sedlina společnosti,‘ perlil dále jeden z našich nejuznávanějších režisérů.“

A ještě: „Hřebejk opět sáhl k termínu ‚obyčejný‘ lid. A právě tady je v mých očích zakopán pes. Podle mě jsou obyčejní právě oni elitáři, mezi něž se rád řadí on. Zatímco ty, kterými on pohrdá, považuji naopak za ‚neobyčejné‘.“

Jen pro pořádek, KSČM se tváří, jako že vznikla po listopadu 1989. Naprostá většina jejích členů ale pochází z dob KSČ a dnešní komunisté se k odkazu strany, která tu 40 vládla a popravovala a mučila a kradla hrdě hlásí. Že sem tam někoho popravili, včetně svých vlastních nejvyšších funkcionářů, to svádí na dobu studené války. To museli být opravdu v mizerném rozpoložení, že si pověsili i svého generálního tajemníka Slánského. A ty scénáře, podle kterých se museli obvinění přiznávat k tomu, co neudělali, jim sepsala CIA?

Věc je celkem jednoduchá. Zeman bolševiky k moci tahá, okamurovci jsou sedlina společnosti, voda je mokrá a my všichni ještě nejsme úplně pitomí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?