Tomio píše britské premiérce jako rovný s rovným. Chybička se ale vloudila

Neúnavný hlas vlasteneckých sil Tomio Okamura projevil obavy o osud spolubojovníka proti islámskému zlu a napsal premiérce Therese Mayové. Vyjádřil též obavy nad britským soudním systémem a vězeňstvím.

Jde o osobu vystupující pod pseudonymem Tommy Robinson. Tento mladý muž je spoluzakladatelem krajně pravicového hnutí English Defence League (EDL).

Okamurovi se nezdá to, co nazval „bezprecedentní rychlostí” mezi zatčením a odsouzením tohoto extremisty. Je otázka, jestli se tím bude zabývat aspoň nějaká podřízená složka úřadu Mayové, protože hned v hlavičce dopisu je chyba, když se místo slova „chamber” (komora) píše „chember“.

Kdo je Tommy Robinson? Aktivista byl před několika dny zatčen před soudem v v Leedsu, odkud poskytoval informace o procesu s pachateli obviněnými kvůli znásilňování mladých žen pákistánskými gangy v anglickém Rotherhamu. Problém je v tom, že podle zákona z roku 1971 něco takového před vynesením rozsudku není možné a považuje se to za pohrdání soudem.

Tommy Robinson, který se jmenuje ve skutečnosti Stephen Yaxley-Lennon, byl za podobnou aktivitu loni potrestán podmíněným trestem a nyní se toho dopustil znovu. Proto ta rychlost, se kterou Tommy skončil za mřížemi.

Počiny tohoto nového mučedníka jsou poměrně známé a nepatří úplně do čítanek. Je to recidivista, který už byl odsouzen za napadení policisty, ilegální vstup do USA a hypoteční podvod. Také psát premiérce, že Robinsonovi hrozí nebezpečí od „spoluvězňů z řad islámských radikálů”, je od Tomia Okamury počin mimo dobré zvyklosti.

Asi se nedá čekat, že by Theresa Mayová, pokud se o kuriozitě z Východu dozví, kvůli tomu nemohla spát. Svým stoupencům ovšem velký Tomio může připadat jako významná postava evropské politiky. Tak lepší než nic.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?