Twitter v panice. Ovčáček hodlá bránit Parlamentní listy a psát rozhořčené dopisy

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček je rozzloben. Sociální síť Twitter bojuje proti dezinformačním webům a momentálně není možné sdílet na ní odkazy z Parlamentních listů. Jenomže to je známé hradní médium, které překonává už jen TV Barrandov, a tak je oheň na střeše. A hrdinný bojovník proti cenzuře to tak nenechá!

Ovčáček zveřejnil na toto zásadní téma hned několik tweetů. „Novodobí čeští fašisté znovuzavedení cenzury na Twitteru samozřejmě halasně vítají. Nastal čas, aby se opravdoví demokraté začali proti kultu nenávisti hlasitě a hlavně tvrdě ozývat. Svoboda je mimořádně ohrožena!“ zní jeden z nich. V jiném zase odkazoval na Václava Havla, což už lze považovat za naprostou absurditu.

Jenomže hradní mluvčí, to je rafinovaný člověk, a rozhodně nedopustí situaci, kdy by nemohl sdílet odkazy svých oblíbených webů, i kdyby lhaly třeba od rána do večera. A tak začal odkazy přidávat přes Facebook.

Protože ale Ovčáček ví, že tohle by tedy nešlo, napsal ještě: „Pokud cenzurní opatření nezmizí, budu příští týden kontaktovat společnost Twitter oficiálním protestním dopisem. Zavádění totalitních praktik je absolutně nepřijatelné. #1918 #1938 #1948 #1968.“ Povšimněte si hashtagů – rozhodně nelze zapřít Ovčáčkovu znalost historie, kterou načerpal při hledání neexistujících článků.

Nezbývá než doufat, že Zemanův zaměstnanec bude projevovat starost o svobodu slova i v jiných zemích. Doporučujeme zejména Čínu a Rusko. V nich obvykle sociální sítě žádné odkazy neblokují, protože se na ně vůbec nedostanete.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?