Ukrajinská média našla tajné útočiště Porošenka ve Španělsku

Ukrajinští novináři našli ve Španělsku vilu, kterou získal prezident Ukrajiny Petro Porošenko. Luxusní dům o rozloze více než 1 200 metrů čtverečních se nachází v andaluském městě Atalaya Isdabe. V deklaraci Porošenka tento dům nefiguroval.

V pátek o tom informoval ukrajinský list Strana.

„Měli jsme k dispozici výsledky soukromého vyšetřování o španělském majetku ukrajinského prezidenta a lidí z jeho nejbližšího prostředí, které připravil národní poslanec Alexander Oniščenko s právní podporou Andreje Portnova,“ píše list.

Ve článku jde o velký počet nemovitostí v různých částech země a o celé síto firem, jejichž aktiva vlastní Porošenko. Autoři materiálu předpokládají, že pomocí této nemovitosti si prezident Ukrajiny připravuje „náhradní letiště v Pyrenejích“.

Podle reportérů je srdcem „španělské říše“ Porošenka statek v malém městečku Atalaya Isdabe v jižním Španělsku na pobřeží Středozemního moře. Vila Porošenka je dvoupodlažní dům s taškovou střechou a bazénem.

Jak vyplývá z dokladů, dům byl postaven v roce 1993 a má rozlohu 1 254 m². Vila se nachází na pozemku o rozloze 2 612 m² s posilovnou.

V oficiální deklaraci Porošenka tato vila nefiguruje. Jak vyplývá z vyšetřovacích materiálů, nemovitost Porošenka byla získána dne 30. června 2008 prostřednictvím společnosti Feruvita S. L. za 4 miliony eur od společnosti Basmati Invesment Limited registrované na ostrově Jersey.


Není zde článek celý?