Ukrajinští nacionalisté „si přivlastnili“ ruské a polské území

Území ukrajinských hranic z roku 1921 bylo 1,6krát větší než dnes. Prohlásil to vůdce nacionalistické strany Svoboda Oleh Ťjahnibok v éteru televize 112 Ukrajina.

„Dá se mluvit také o Zeleném Klínu (pozn. ruské území na Dálném východě), nebo o Starodubštině (pozn. Brjanská oblast), Cholmštině (Polsko), Nadsaní (Ukrajina, Polsko), Lemkovštině (území v Polsku, na Slovensku a Ukrajině) atd.,“ řekl politik a dodal, že Kyjev respektuje hranice uznané po 2. světové válce.

Podle slov Ťjahniboka „ukradlo“ Rusko Ukrajině také kulturní dědictví: písně záporožských kozáků a spoustu dalších „ukrajinských uměleckých děl“.

„Moskovité nemají vůbec nic vlastního. Všimněte si: písně, na které jsou tolik pyšní, dokonce vlastenecké písně, byly ukradeny nám, Ukrajincům,“ dodal vůdce Svobody.

Ťjahnibok obvinil předtím Polsko z plánu na zachvácení části Ukrajiny, kdežto další vůdce ukrajinských nacionalistů, bývalý vůdce Pravého sektoru (zakázaný v Rusku) Dmitrij Jaroš prohlásil, že hodlá dobýt Kubáň a Voroněž.


Není zde článek celý?