Ukrajinští pohraničníci se přiznali ke své bezmocnosti v Azovském moři

Ukrajinská pohraniční služba na Azovském moři nemá dostatečné vybavení a zdroje na to, aby se postavily proti Rusku, řekl pro kanál UA mluvčí Státní hraniční služby Oleg Sloboďan.

Podle něj ruská armáda nepřestává „demonstrovat sílu“ na tomto území, ale Kyjev je připraven reagovat, pokud se Moskva rozhodne k nějaké „agresivní a neadekvátní akci“.

Když mluvil o konkrétních opatřeních, která by mohla ukrajinská pohraniční služba učinit, Sloboďan poznamenal, že vybavení jeho oddělení je mnohem slabší než vybavení ruského protějšku.

„Pokud mluvíme o nějaké vojenské reakci, pak samozřejmě Státní pohraniční služba nebude mít dostatek sil, naše zdroje i zdroje námořní ochrany jsou omezené. Není žádným tajemstvím, že naše lodě, které jsou spíše určeny k hlídkování, jsou také zastaralé a ustupují ruskému vybavení,“ řekl Sloboďan.

Zároveň poznamenal, že na základně sjednocených sil Ukrajiny připravují symetrickou reakci na všechny možné vojenské akce Moskvy.

V pondělí námořnictvo Ukrajiny oznámilo uzavření tří částí Azovského moře až do 1. září kvůli provedení vojenských cvičení.


Není zde článek celý?