Už to bude dobré. Tomio bděle odhalil, že neomarxisté chtějí zničit národ

Pokud člověk nenarazí nejméně desetkrát za den na sociálních sítích na neomarxismus, patří ke šťastným lidem. Neomarxismus je teď hned po islámských hordách hit a univerzální démon.

Teď přispěl do debaty další znalec neomarxismu Tomio Okamura. Napsal: „Uvedení hry Naše násilí a vaše násilí, kde Ježíš znásilňuje muslimku, na divadelním festivalu v Brně, je součástí neomarxistického přístupu k tradičním a přirozeným hodnotám. Šlo o cílenou provokaci. Umělecké kvality nahrazuje odporné podobenství, které je urážlivé a sprosté. Neomarxisté chtějí zničit naši kulturu, křesťanskou víru a národní hrdost.“

Je to skutečně záhada. Neomarxismů je tolik, že se v nich nemohou vyznat nejspíš ani neomarxisté. Tady to ale vypadá jako činnost spikleneckého centra, Někde bude tajné hnízdo, možná snad i lóže, kde se zlí trpaslíci scházejí a z nějakého důvodu plánují zničení národa, křesťanství a Tomia Okamury. Národ, křesťanstvo a jejich předvoj Tomio Okamura ovšem tyto kejkle prohlédli a budou dál směřovat z temnot ke světlu a my si to posvištíme za nimi.

Možná má Okamura nějakou podvědomou úzkost, že by se na něj mohly nějaké neomarxistické teze hodit. Třeba něco z Ericha Fromma a jeho úvahy o rozdílu mezi „mít“ a „být“. Tomio toho rozhodně dost „má“. Má peníze přidělené z daní občanů na jeho politické podnikání, má svou stranu, už druhou, má funkci a sebevědomí, je prostě velký majitel. Horší je to s tím bytím. Uvnitř nic. Sotva můžeme předpokládat, že něco z toho, co vykřikuje, bere vážně.

Ještě zábavnější by bylo na něj použít koncept autoritářské osobnosti, jak ho vypracoval T. Adorno a další. Znaky by se tu našly: Kult osobnosti, maloměšťácký systém hodnot, víra v předsudky a stereotypizované myšlení, uctívání síly, destruktivita a cynismus, promítání vlastních pudů a motivací do okolního světa.

Ale tohle je jen taková hra, to nemusí nikdo brát vážně. Stejně tak bychom mohli T. Okamuru popsat jazykem vášnivého křesťana a říct, že se jeví málo obmyt Beránkovou krví, tak ať si křesťanství nebere do ústního otvoru, aby ho Pánbůh nepotrestal za rouhání.

Celkem nepotřebujeme žádnou ideologii a systém, abychom viděli, že přínos okamurovců k velikosti národa a křesťanství by se v nejlepším případě rovnal nule. Jenže nejlepší případ nenastal.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?