V Rusku upřesnili plány ohledně Ruslanů

Sjednocená letecká korporace neplánuje úvodní projektování letadla, které má nahradit An-124, vypracovává ale opatření na zachování dobrého stavu existujícího parku letadel An-124 a Il-76, sdělili Sputniku na oddělení transportního letectva Sjednocené letecké korporace.

„Co se týče programu středního vojensko-transportního letadla, pak akciová společnost Il skutečně v současné době provádí úvodní projektování Il-276. Tento letoun má nahradit An-12, který má nosnost asi 20 tun,“ upřesnil zdroj agentury.

Velitel ruského vojensko-transportního letectva Vladimir Benediktov dříve oznámil, že je zkoumána možnost obnovení výroby Ruslanů, která byla zastavena v roce 2003, zatím ale nebylo rozhodnuto. Poté viceprezident Sjednocené letecké korporace pro transportní letectvo a generální ředitel společnosti Il Alexej Rogozin prohlásil, že výroba těžkých transportních letadel An-124 se dá obnovit, že je to úkol sice těžký, ale řešitelný.

An-124-100 Ruslan je jedním z letadel o největší nosnosti na světě. Bylo vyprojektováno v první polovině 80. let v konstrukční kanceláři Antonova spolu s předními sovětskými vědeckovýzkumnými ústavy, podniky, organizacemi leteckého průmyslu a ministerstvy. Na jeho vývoji a výrobě se podílel celý Sovětský svaz.


Není zde článek celý?