V Rusku zahájili výrobu největší stavební 3D tiskárny na světě

Skupina společností AMT-SPECAVIA spustila v Jaroslavli výrobu největších stavebních tiskáren na světě, které budou použity na výstavbu mnohopatrových domů. První tiskárna má být vydána na podzim do Indie, sdělila ve čtvrtek regionální vláda.

Společnost zahájila sériovou výrobu dvou nových modelů pro mnohopatrovou výstavbu tiskárny S-300 a S-500.

„Velká stavební tiskárna S-300 s pracovní plochou 11,5 х 11,0 х 5,4 metrů umožní stavět přímo na základě přízemní nebo jednopatrové budovy o ploše do 120 metrů čtverečních. Tiskárna S-600 má pracovní plochu 11,5 х 11,0 х 15,0 metrů, což umožní postavit čtyř nebo pětipatrovou budovu. Pracovní plocha může být navíc několikrát zvětšena a jedna tiskárna dokáže postavit i třicetipatrovou budovu,“ praví se zprávě.

Oba modely byly poprvé vybaveny souproudou tiskací hlavou na rychlý tisk, což umožnilo značně zvýšit produktivitu práce, informovaly úřady.

„Často nás žádali o řešení problému mnohopatrové výstavby. Dnes můžeme s jistotou říci, že toto řešení máme!“ okomentoval zprávu generální ředitel AMT SPECAVIA Alexandr Maslov.

Prvním zákazníkem tiskárny S-500 má být indická developerská společnost, která plánuje použití ruského zařízení ve výstavbě sídlišť s devítipatrovými domy v jižních a východních indických státech. Ruští konstruktéři přihlédli k přáním zákazníka a adaptují tiskárnu na místní klimatické podmínky.


Není zde článek celý?