V USA objevili novou nebezpečnou infekci

Vědci z Centra antimikrobiální rezistence Emory popsali nový kmen bakterií Klebsiella pneumoniae, které jsou odolné vůči antibiotikům a jsou příčinnými činiteli pneumonie a dalších nebezpečných infekcí.

Tento druh se zvýšenou virulencí (schopností nakazit organismus) byl zjištěn u pacienta v USA. Uvádí se to v tiskové zprávě EurekAlert!.

Jak ukázala analýza, izolát Klebsiella pneumoniae projevuje heterorezistenci k antibiotiku holistinu, to znamená, že tuto schopnost má nevelká subpopulace bakterií. Díky své toxičnosti je holisin antibiotikem poslední hranice a používá se pouze v tom případě, jestliže ostatní léky nepomáhají. Nový kmen je také odolný vůči širokému spektru antibiotik skupiny karbapenemů.

Vědci uvádějí, že izolát nemá tak silnou virulenci jako ten, který byl objeven v čínské nemocnici v roce 2016, ale je první, který projevuje rezistenci vůči silnému antibiotiku. Dříve prozkoumané hypervirulentní kmeny byly úspěšně léčeny. Odborníci pokračují ve zkoumání nového druhu bakterie, aby zjistili, jak lehce může zvýšit svou patogenitu.


Není zde článek celý?