Vážná hrozba. Zpráva o vražedném ruském letadle

Vybavení ruského nadzvukového letounu MiG-31 hypersonickým systémem Kinžal představuje vážnou hrozbu pro potenciální nepřátele Moskvy, píše časopis Military Watch.

Připomíná, že MiG-31 (pozn. podle klasifikace NATO Foxhound, Lovecký pes) je skutečně vražedný letoun nemající obdoby v arzenálech ostatních zemí. Autor článku přitom vyzdvihl unikátnost MiG-31 jako účastníka vzdušného boje a jako „lovce“ nepřátelských lodí.

MiG-31 byl od doby předání do výzbroje značně zdokonalen moderními radiolokačními a raketovými systémy a dnes je to nejrychlejší moderní bitevní letoun na světě, praví se v příspěvku.

„Parametry MiG-31 mu umožňují nasazení mimořádně těžké munice, kterou sotva dokážou použít jiná letadla. Pro stíhací letoun byla také vyvinuta speciální munice, jež je klíčem k jeho úspěchu,“ píše Military Watch.

Časopis zvlášť vyzdvihl vybavení Foxhoundu radarem Zaslon s pasivní fázovanou mřížkou antény a raketami vzduch-vzduch velkého doletu: R-33 a R-37. To vše značně zvýšilo kapacitu stíhacího letounu. Díky R-37 získal například možnost rychlého odstranění leteckých rádiových systémů zjištění a navádění, tankovacích letounů a vzdušných velitelských stanovišť.

Vyzbrojení tohoto letounu hypersonickou raketou Kinžal podstatně zlepšilo bojové vlastnosti MiG-31 a umožnilo likvidaci největších bitevních lodí na mimořádně velké vzdálenosti, zdůrazňuje časopis.

„Rychlost a velká manévrovatelnost Kinžalu ho činí nezranitelným dokonce před těmi nejmodernějšími systémy protivzdušné obrany,“ napsal na závěr autor článku.


Není zde článek celý?