Vědci objevili snadný způsob prodloužení života

Užívání probiotik spolu s rostlinnými doplňky dokáže prodloužit lidský život, zjistili vědci z McGilloovy univerzity. Píše o tom portál EurekaAlert.

Odborníci v biologickém inženýrství dělali pokusy s ovocnými muškami. Krmili je symbiotikem (pozn. sloučení probiotika a polyfenolu) a trifalou (pozn. rostlinný doplněk).

Pomocí těchto látek se vědcům podařilo prodloužit život mušek na 66 dní, což je o 26 dní více, než život hmyzu, jehož organismus nedostával symbiotika a trifalu.

Vědci vysvětlují tento účinek stavem bakterií v našich střevech.

„Probiotika podstatně mění architekturu mikrobioty (pozn. souhrn mikroflóry a mikrofauny) střev, nejen sestavu, ale vše, co se týká metabolismu potravin, které požíváme,“ vysvětlil profesor Satya Prakash, který vede tým vědců.

Ovocné mušky a savci mají biochemické reakce shodné ze 70 %. Uvedl Satya Prakash a vysvětlil, že se podobného účinku dá dosáhnout také u člověka.

„Pro lidi to nebude tolik efektivní, avšak výsledky, kterých jsme dosáhli, umožňují předpokládat, že dieta zahrnující trifalu spolu s těmito probiotiky přispěje k dlouhému a zdravému životu,“ řekl na závěr vědec.


Není zde článek celý?