Vědci zjistili, jak může počítačová myš pomoci diagnostikovat nemoci

Způsob, kterým používáte počítačovou myš, může pomoci diagnostikovat počáteční fázi Parkinsonovy a Alzheimerovy nemoci, tvrdí vědci z Dukeovy univerzity a inženýři z Microsoftu ve své nové společné studii.

Během výzkumu odborníci pomocí umělé inteligence provedli analýzu 31 milionů vyhledávání v systému Bing, který vlastní Microsoft. Autoři porovnali chování uživatelů, kteří hledali informace o Parkinsonově a Alzheimerově nemoci se skupinou lidí, kteří takové odkazy nehledali, zprávu o tom zveřejnil Daily Mail.

Vyšlo hned najevo, že chvějící se, nebo třesoucí se kurzor myši, pomalé projíždění monitorem a časté opětovné vyhledávání stejných informací svědčí o tom, že uživatel může mít počáteční formu onemocnění nervové soustavy.

Autoři zdůrazňují, že pro jejich metodu diagnostiky počáteční fáze těchto nemocí není zapotřebí jít na prohlídku k doktorovi, ani si instalovat nějaké speciální vybavení. Vědci doufají, že na základě jejich výsledků bude možné v budoucnu vytvořit software, který dokáže rozpoznat nemoci nervové soustavy v počáteční fázi dříve, než to udělá lékař.


Není zde článek celý?